Hájenka U Dvou šraňků se začíná opravovat. V lese bude rušno

Na hájence už se pracuje.
Na hájence už se pracuje. | autor: MMHK

Hájenka U Dvou šraňků se začíná opravovat. V těchto dnech se do hájovny na Černé stráni v hradeckých lesích stěhují řemeslníci. Celková rekonstrukce budovy ze třicátých let bude stát čtyři miliony korun. V hájovně vzniknou dvě bytové jednotky pro zaměstnance městských lesů. Opravy by měly být hotové do konce příštího roku. Hájenka před dvěma lety byla předmětem sporu. Hradecký magistrát chtěl místo ní postavit moderní výukové centrum. Proti tomuto záměru vznikla petice. Roli ve sporu hrálo i vystěhování stávajícího nájemníka.

Rekonstrukce hájovny na Černé stráni, které se také říká hájovna U Dvou šraňků, začne opravou střechy. „Položí se nová střešní krytina a podle potřeby se vymění krovy. To se zjistí, až se stará střecha rozkryje. Zmizí také vikýře, které ve střeše původně nebyly. Konečná podoba hájovny by se totiž měla co nejvíce přiblížit té původní z třicátých let minulého století,“ popsal ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

V hájovně se kompletně vymění elektroinstalace, rozvody vody a topení tak, aby odpovídaly současným normám a standardům. Obě bytové jednotky budou mít i nové samostatné kotle. „Okna budou pouze opravená a nově natřená, ale samozřejmě až v průběhu rekonstrukce se zjistí, zda rámy již nejsou za hranicí své životnosti,“ dodal Zerzán.

Městské lesy upozorňují na možné drobné komplikace

Řemeslníci budou materiál na opravu hájenky dovážet příjezdovou cestou z Nového Hradce Králové, tedy po oblíbených asfaltových cestách v hradeckých lesích. „Rekonstrukce hájenky začíná až po hlavní sezóně, ale bude trvat zhruba rok. Ačkoli se zde nepředpokládá nijak zásadně zvýšený automobilový provoz a neplánujeme žádná omezení pro návštěvníky městských lesů, chtěli bychom všechny požádat o opatrnost a umožnění průjezdu zásobování stavby,“ upozorňuje ředitel Zerzán.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Petice zastavila stavbu silnice v hradecké přírodní památce Na Plachtě

Město Hradec Králové zastaví přípravy kontroverzní silnice vedoucí okrajem přírodní památky Na Plachtě. Petici proti stavbě zhruba 270 metrů dlouhé spojky podpořilo více než 9 200 lidí, mezi petenty a vedením hradecké radnice se strhla velmi ostrá a nevybíravá debata, uvedl…
Čtěte více

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme