Gymnázium Boženy Němcové čekají opravy za miliony

Za opravu gymnázia zaplatí kraj kolem deseti milionů. Zdroj: GyBon
Za opravu gymnázia zaplatí kraj kolem deseti milionů. Zdroj: GyBon

Hradecké Gymnázium Boženy Němcové na Pospíšilově třídě, které navštěvuje více než 500 studentů, čeká generální rekonstrukce. Zřizovatel školy, jímž je Královéhradecký kraj, chystá v letošním roce stavební úpravy za téměř pět milionů korun. Celková částka za rekonstrukci nicméně v konečném součtu přesáhne deset milionů korun, kraj bude v budoucnu pokračovat dalšími etapami oprav této školní budovy.

Rekonstrukce školy, jejíž historie se datuje od roku 1978, vypukne o letošních letních prázdninách, aby nijak nenarušila výuku studentů. Královéhradecký kraj, který gymnázium zřizuje, rozsáhlou opravu plánuje rozdělit nejméně do dvou etap. Při té první, na níž je z krajského rozpočtu vyčleněno 4,9 milionů korun, se budova dočká nových oken a také venkovních dveří. Veřejná zakázka bude vyhlášena v těchto dnech podle již vypracované projektové dokumentace. Požadavků na nové výplně je podle tiskového mluvčího kraje Michala Frička hned několik: „Okna musejí být dřevěná, v šestitabulkovém členění. Počítá se s izolačním dvojsklem plněným argonem, ale okna by měla svým vzhledem přibližně odpovídat době výstavby budovy. Obdobné konstrukce budou i velká sdružená okna do tělocvičny,“ uvedl mluvčí.

„Objekt sice není zapsán jako kulturní památka, nachází se ale na území městské památkové zóny. Přípravu akce jsme proto konzultovali s pracovníky odboru památkové péče hradeckého magistrátu,“ uvedl k rekonstrukci školy krajský radní Josef Dvořák, který je odpovědný za krajské investice.

Další plánovaná etapa rekonstrukce Gymnázia Boženy Němcové by měla kvůli vysokým nákladům přijít na řadu až v příštím roce, pravděpodobně také v období letních prázdnin. Celková částka za opravy podle předběžných odhadů Královéhradeckého kraje přesáhne sumu deset milionů korun. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Město se chce zásobit ochrannými prostředky. Obává se druhé vlny koronaviru

Primátor města Alexandr Hrabálek se minulý týden sešel s představiteli městských organizací, aby společně zhodnotili dosavadní situaci týkající se koronaviru. Zástupci městských organizací byli poté vyzváni, aby se začali připravovat na možnou druhou vlnu koronaviru a…
Čtěte více

Hradecká hvězdárna nyní patří celá Královéhradeckému kraji. Ten chystá její modernizaci

Hradecká hvězdárna už nyní celá patří Královéhradeckému kraji. Krajský radní Václav Řehoř ke konci minulého týdne převzal z rukou náměstkyně primátora Věry Pourové klíče od hradecké hvězdárny. Tímto symbolickým gestem obě strany zpečetily bezúplatný převod části pozemků a budov…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme