Štítky: | Doprava | centrum |

Gočárovce se raději vyhněte. Kvůli opravám tam jsou dlouhé kolony

| autor: MMHK

Když v dopravní špičce pojíždíte hlavním tahem centra Hradce - Gočárovou třídou, musíte počítat se zácpou. Provoz běžně brzdí semafory a kruhový objezd u Auparku, přesněji chodci přecházející po tamních přechodech. Nyní se tlak řidičům zvedá ještě více. V okolí křižovatky u vily Aničky se mění povch vozovky a čekací doba v kolonách se prodlužuje.

Dopravu v centru města začala v pondělí dopoledne komplikovat oprava křižovatky u vily Anička. Na některých příjezdech ke křižovatce se začaly tvořit kolony, především ve směru od obchodního centra Aupark. U vily se kříží městský silniční okruh s Gočárovou třídou. Jde o jeden z nejfrekventovanějších dopravních uzlů ve městě.

Stavbaři začali frézovat asfalt v pruhu na výjezdu z křižovatky k Auparku. V opačném směru zúžili v křižovatce provoz ze čtyř pruhů do dvou, a řidiči si tak ve směru od Auparku museli vystát kolonu do deseti minut. Nárazově se podle informací České televize v pondělí dopoledne tvořila kolona na příjezdu ke křižovatce od kulturního domu Střelnice.

Práce spojené s omezením dopravy potrvají do neděle 5. listopadu. Rozdělené jsou do tří etap podle toho, jak stavbaři budou v jednotlivých pruzích frézovat asfaltový povrch a pokládat nový.

Omezení jízdních pruhů je i ve směrech od Lipek a od Ulrichova náměstí. „Doprava bude řízena pomocí pohyblivého záboru a přechodného dopravního značení,“ uvedla radnice.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do ulice V Kopečku se opět vrátí stroje. Budou se opravovat kanalizace a vodovody

Od zítřka budou opět zahájeny práce na obnově vodovodu a kanalizace V Kopečku, které byly přerušeny zimní technologickou přestávkou. Společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové dokončila obnovu vodovodu a kanalizace v ulici V Kopečku s koncem listopadu a nyní bude pokračovat…
Čtěte více

Řidiči si na radary ve městě zvykají, přestupků ubývá

Pokuty za víc než 13 milionů korun už nadělily řidičům radary Inteligentního dopravního systému v Hradci Králové. Radary jsou na osmi místech města od loňského května. Další přestupky za víc než milion korun pak zachytily automatické kamery, které hlídají jízdu na červenou.…
Čtěte více

Tmavý podjezd v Kuklenách čekají opravy. Má z něj být umělecká brána

Tmavý, nízký a úzký podjezd v Kuklenách by se měl zásadně proměnit. Z místa, kteému se říká myší díra, a kde se tu a tam zasekne náklaďák s vyšším přívěsem a nebo se z něj při velké vodě stane rybníček, by se měla stát světlá a umělecky pojatá brána do centra Hradce Králové.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme