Štítky: | Doprava | centrum |

Gočárovce se raději vyhněte. Kvůli opravám tam jsou dlouhé kolony

| autor: MMHK

Když v dopravní špičce pojíždíte hlavním tahem centra Hradce - Gočárovou třídou, musíte počítat se zácpou. Provoz běžně brzdí semafory a kruhový objezd u Auparku, přesněji chodci přecházející po tamních přechodech. Nyní se tlak řidičům zvedá ještě více. V okolí křižovatky u vily Aničky se mění povch vozovky a čekací doba v kolonách se prodlužuje.

Dopravu v centru města začala v pondělí dopoledne komplikovat oprava křižovatky u vily Anička. Na některých příjezdech ke křižovatce se začaly tvořit kolony, především ve směru od obchodního centra Aupark. U vily se kříží městský silniční okruh s Gočárovou třídou. Jde o jeden z nejfrekventovanějších dopravních uzlů ve městě.

Stavbaři začali frézovat asfalt v pruhu na výjezdu z křižovatky k Auparku. V opačném směru zúžili v křižovatce provoz ze čtyř pruhů do dvou, a řidiči si tak ve směru od Auparku museli vystát kolonu do deseti minut. Nárazově se podle informací České televize v pondělí dopoledne tvořila kolona na příjezdu ke křižovatce od kulturního domu Střelnice.

Práce spojené s omezením dopravy potrvají do neděle 5. listopadu. Rozdělené jsou do tří etap podle toho, jak stavbaři budou v jednotlivých pruzích frézovat asfaltový povrch a pokládat nový.

Omezení jízdních pruhů je i ve směrech od Lipek a od Ulrichova náměstí. „Doprava bude řízena pomocí pohyblivého záboru a přechodného dopravního značení,“ uvedla radnice.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Křižovatku Miletu už silničáři připravují na rekonstrukci

Přípravné práce pro stavbu křižovatky Mileta v Hradci Královéuž začaly. Od pondělí 13. listopadu silničáři na místě budoucí křižovatky zahájili kácení zeleně. Samotné zahájení stavby křižovatky má začít na jaře příštího roku. O rekonstrukci křižovatky už se hovoří mnoho let. V…
Čtěte více

Práce na povrchu vozovky zkomplikují příští týden provoz na Gočárovce

S dalšími dopravními komplikacemi mohou počítat řidiči na rušné tepně v centru Hradce Králové. Gočárovu třídu čeká od 30. října do 5. listopadu částečná uzavírka. Důvodem jsou opravy komunikace. Doprava bude řízena pomocí pohyblivého záboru a přechodného dopravního značení.…
Čtěte více

Budoucí úsek dálnice D35 z Plotišť už má stavební povolení

Úsek dálnice D35 z hradecké místní části Plotiště nad Labem do Sadové získal stavební povolení. Stavět by se mělo začít už příští rok, auta by se po úseku měla poprvé projet v roce 2027. O udělení stavebního povolení informovalo Ministerstvo dopravy na své úřední desce, vyhláška…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme