Štítky: | Městské lesy | Fotookénko |

Fotookénko: Nález munice v hradeckých lesích

Nevybuchlá munice se v lesích kolem Hradce nenašla poprvé | Foto: Městské lesy HK
Nevybuchlá munice se v lesích kolem Hradce nenašla poprvé | Foto: Městské lesy HK

Úklid lesů po kalamitě odkryl historickou munici! Nevybuchlou bombu, kterou našli pracovníci městských lesů při odklízení následků kalamity z loňského roku, přepravili přivolaní pyrotechnici ke zneškodnění. 

Podle informací z magistrátu se jedná o cvičnou leteckou bombu o hmotnosti 100 kilogramů, kterou československá armáda shazovala na letecké střelnici do roku 1990. Při výcviku vojenských pilotů se občas nepodařilo střelnici zasáhnout, takže bomby dopadaly i mimo ní.

Vojenská letecká střelnice byla v provozu již  za druhé světové války, kdy ji provozovala německá armáda. „Nálezy vojenské munice nebereme rozhodně na lehkou váhu. V roce 1989 byl totiž 100 metrů od lesní cesty Hradečnice nalezen nevybuchlý dělostřelecký protitankový průpalný granát z druhé světové války,“ upřesňuje Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové.

Zajištěné místo nálezu cvičných leteckých pum | Foto: Městské lesy HK Zajištěné místo nálezu cvičných leteckých pum | Foto: Městské lesy HK
Munice byl uložena v zemi | Foto: Městské lesy HK Munice byl uložena v zemi | Foto: Městské lesy HK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více

Díky projektu RE-USE se využijí nepotřebné věci. Hradec chce méně odpadu a nové stromy

Hradec Králové chystá projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků, a tím i menší množství odpadu. Ve dvou sběrných dvorech ve městě vznikne místo, kam budou moci lidé darovat věci k opětovnému užití, za malou částku zase poslouží někomu dalšímu. Za vybrané…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme