Fotbalový stadion si prohlédlo pět firem. Do 15. srpna se mohou přihlásit do soutěže na rekonstrukci

Stadion čeká na rekonstrukci už mnoho let.
Stadion čeká na rekonstrukci už mnoho let. | autor: FCHK

Až do poloviny srpna mohou firmy podávat nabídky na rekonstrukci fotbalového stadionu v Hradci Králové. Podle náměstka primátora Jiřího Bláhy je dobrým znamením, že se na prohlídku staveniště přišli podívat zástupci pěti stavebních firem. Na stadion byla schválena již třetí soutěž. Zastupitelé pro ni zvedli ruku v červnu. Informaci přináší Hradecký deník.

Necelé tři týdny zbývají do uzavření soutěže o rekonstrukci malšovického fotbalového stadionu. Hradecká koalice věří, že tendr bude úspěšnější než například ten na vybudování lávky přes Labe u Aldisu, a že se do veřejné soutěže stavební společnosti skutečně přihlásí.

„Prohlídku na staveništi fotbalového stadionu absolvovalo pět firem, které se případně do soutěže mohou přihlásit. Jde o standardní úkon, který se provádí v rámci vyhlášení veřejné soutěže,“ potvrdil Deníku Jiří Bláha.

Samozřejmě, že prohlídka, respektive účast na ní, nic neznamená. Ale může být pozitivní, že maximální cena stavby, kterou zastupitelstvo určilo na 740 milionů s DPH, všechny stavební firmy předem neodradila.

V tomto smyslu se v červnu vyjádřila opozice. Právě toho se obávala opozice.i někteří opoziční zastupitelé. Pirát Aleš Dohnal označil na červnovém zasedání zastupitelstva vypsání soutěže za plané gesto koalice. „Schválili jsme naprosto zbytečnou věc, o které asi všichni víme, že spadne za půl roku pod stůl,“ komentoval Aleš Dohnal (Piráti) schválení tendru s tím, že se do něj podle jeho názoru s velkou pravděpodobností kvůli ceně nikdo nepřihlásí.

Že se to opravdu stát může, ostatně v červnu připustil i předkladatel návrhu Jiří Bláha. O měsíc později je investiční náměstek primátora optimističtější.

„Z akce mám dobrý pocit, jména firem naznačují, že by pravděpodobně mohly mít o zakázku zájem. Zároveň také iniciativa firem přihlásit se o tuto prohlídku naznačuje, že se situace vyvíjí správným směrem a ve stavbě nového stadionu postupujeme kupředu,“ uvedl náměstek primátora, který však konkrétní názvy firem neprozradil.

Pokud vše půjde podle plánu, stavět se začne už na jaře příštího roku, hotovo pak má být za dalších 18 měsíců.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba nového stadionu může začít, smlouva je podepsána

Stavba multifunkčního fotbalového stadionu může začít. Město s vysoutěženým dodavatelem, kterým se stalo uskupení firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont s cenou 568 milionů korun, dnes podepsalo smlouvu. Nyní bude radnice se zhotovitelem plánovat podrobnější harmonogram…
Čtěte více

Stavbu fotbalového stadionu posvětili zastupitelé, mohlo by se začít na podzim

Výsledek výběrového řízení na stavbu nového multifunkčního stadionu v Hradci Královéschválili na svém březnovém zasedání hradečtí zastupitelé. Vítězem tendru, který město vypsalo na podzim loňského roku, se stalo uskupení Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont s cenou 568…
Čtěte více

Novému fotbalovému stadionu nestojí nic v cestě. Začne se stavět v září?

Hradecký magistrát by mohl po zasedání zastupitelstva 29. března podepsat smlouvu s dodavatelem stavby nového fotbalového stadionu v Malšovicích. Padla totiž překážka v podobě námitky firmy PORR na ÚOHS. Firma svou námitku stáhla. Hodnotící komise začátkem března doporučila k…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme