Fotbalový stadion bude muset radnice postavit za své. Dotace od Národní sportovní agentury nedostane

Stadion město postaví bez dotace.
Stadion město postaví bez dotace. | autor: fchk.cz

Dotaci na stavbu nového fotbalového stadionu od Národní sportovní agentury Hradec nedostane. Informaci přinesl zpravdajský server Seznamzpravy.cz. Hradecký stadion podle serveru patří mezi žadateli k outsiderům. Hodnotitelé měli prý problém s užitím tzv. metody design-build, kdy stejná firma projekt nakreslí i postaví. Touto metodou se mají vybudovat právě fotbalové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích. Vedení města přitom věřilo, že dotace od agentury pokryje možná až polovinu nákladů na stavbu arény. Teď to vypadá, že celých 568 milionů bez DPH bude muset jít z městské kasy.

Podle serveru Seznamzpravy.cz u agentury uspěly multifunkční haly v Brně a v Jihlavě. Další dva projekty ještě mají šanci, neboť jsou podle místopředsedkyně NSA Markéty Kabourkové „ve fázi odstraňovaní vad a bude o nich rozhodnuto“.

V souvislosti s podanou žádostí o dotaci na stavbu multifunkčního stadionu město Hradec Králové obdrželo výzvu od Národní sportovní agentury, aby se k podkladům pro vydání rozhodnutí o přidělení dotace vyjádřilo. „V úterý jsme byli v Praze přímo v sídle NSA, abychom nahlédli do spisu a seznámili se s podklady pro připravované rozhodnutí. Současně jsme s agenturou sjednali termín pro zaslání našeho vyjádření k poskytnutým podkladům do 20. ledna. Dotační řízení tedy stále pokračuje, žádné rozhodnutí o dotaci jsme neobdrželi,“ říká náměstkyně primátora Monika Štayrová pro oblast ekonomiky a dotací.

Náměstkyně Štayrová pro Salónky HK uvedla, že město dokáže stavbu stadionu bez problémů zafinancovat samo. Ostatně s tím dosud počítaly veškeré plány, neboť přidělení dotace nebylo jisté. „Pokud bychom opravdu neuspěli, tak nás to určitě bude mrzet. Peníze na stadion ale máme alokované a zatím jsme neuvažovali tak, že bychom je použili na jiný projekt, který by byl kvůli tomu teď ohrožen,“ dodala Štayrová. Město agenturu žádalo o 300 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město hledá budoucího provozovatele fotbalového stadionu

Ačkoliv stavba multifunkčního fotbalového stánku v Hradci Králové má být dokončena až v červnu příštího roku, tak již teď město začalo řešit výběr jeho budoucího provozovatele. Vypsalo proto předběžné tržní konzultace, které pomůžou zmapovat situaci na trhu a vyslechnout…
Čtěte více

Fotbalový stadion bude hotový za rok. Starou tribunu nahradí parkoviště

Stavbaři pracují na monolitické železobetonové konstrukci multifunkční arény, během letních prázdnin by měli nejvíce pokročit u západní tribuny. V pondělí odstartovala repase stožárového osvětlení – tzv. lízátek. Stavba fotbalového stadionu, která se Hradci značně prodraží, má…
Čtěte více

Stavba fotbalového stadionu bude o 59 milionů dražší a skončí déle

Jednání mezi městem jako investorem a sdružením firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont, které staví nový multifunkční fotbalový stadion, skončilo návrhem dohody, podle které by mělo město zaplatit o 59 milionů korun více. Jednání se uskutečnilo na základě žádosti sdružení…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme