Fotbalisté Hradce konečně vyhráli

Druholigoví fotbalisté Hradce Králové na jaře poprvé vyhráli. Jejich soupeřem byl ambiciozní Most, který na východ Čech přijel s řadou zkušených fotbalistů v kádru. Přesto odjíždí domů s prázdnou. A příčinou je právě výkon hráčů Mostu. Za celý zápas si vypracovali jednu vážnější příležitost, kterou ovšem hradecká obrana zblokovala. Ovšem ani Votroci nehráli příliš oslnivě.

Zejména v prvním poločase se nebylo na co dívat, oba celky předváděly oboustranně podprůměrnou hru. Druhá půle však domácím vyšla lépe. Hradec hrál útočněji a dostával se snadno na dostřel branky Šavola, v rozhodujícím okamžiku však chyběla osobnost, která by vzala zodpovědnost na svoje kopačky, takže i v dobrých pozicích Hradec nebyl schopen zakončit. To se změnilo v 59. minutě. Fischer se pěkně uvolnil přes dva hráče, pěknou přihrávkou poslal Kaufmana do běhu a zkušený hradecký útočník se nemýlil - 1:0. Mostečtí na vývoj zareagovali střídáním hned tří hráčů v krátké době, ale výsledkem jejich snahy byla pouze jediná šance Štumpfa z 83. minuty, kterou obrana černobílých se štěstím zlikvidovala. Naopak na druhé o pět minut později udeřilo podruhé. Dvořák ve středu hriště vybojoval v obtížné pozici míč, nahrál rozběhnutému Poděbradskému a ten upravil na konečných 2:0.
Výhra sice Votroky posunula na 9. místo tabulky, ovšem od sestupových pozic dělí Hradec Králové jen čtyři body.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
6.4.2009 21:08
Hradecan (neregistrovaný)
Tak konečně...

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme