Fotbal: Hradec – Ostrava 1:3

Hradečtí fotbalisté přivítali ve 20. kole první ligy kopané ambiciózní Baník Ostrava. Výsledky ostatních zápasů Východočechům nahrávaly do karet a v případě vítězství by se mohli posunout na sympatické osmé místo. Průběh utkání ale vyzněl v rozporu s hradeckými představami.
Již v 7. minutě utekli hostující útočníci hradecké obraně a Prohazska zakončil brejk nekompromisně – Ostrava vedla 1:0. Po čtvrthodině hry pak bylo prakticky rozhodnuto. Nepřesný rozhodčí Bejlek nařídil spornou penaltu a Látal se nemýlil – 2:0 pro Ostravu. Do konce poločasu se Hradec na nic nevzmohl, naopak rychlonozí útočníci Baníku byli velmi nebezpeční. Do druhého dějství však nastoupil Hradec jako vyměněný a po deseti minutách snížil po šikovné přihrávce Sedláčka Kříž. V těchto momentech měli domácí drtivou převahu, jež vyvrcholila v 70. minutě. Kříž obešel všechno, co mu stálo v cestě a zírala před ním zcela prázdná branka – míč však skončil na tyči. To se ukázalo jako jeden ze zlomových okamžiků. Chvíli na to totiž unikal jeden z hostujících útočníků a Homoláč zcela zbytečně zahrál rukou a po právu uviděl červenou kartu. V deseti už Hradec nebyl Ostravě rovnocenným soupeřem a v 83. minutě po rychlém úniku Žurek upravil na konečných 1:3.

V tabulce se Hradec začíná pomalu ale jistě propadat. V současné době je na 12. místě a na sestupovou 15. pozici má náskok pouhých pět bodů. V příštím utkání zajíždějí Votroci do Opavy a pokud tam neuspějí, budou opět v bezprostředním pásmu ohrožení sestupem.