Fontána v Žižkových sadech bude bez vody

Fontána v hradeckých Žižkových sadech bude letos v létě mimo provoz. Vyžaduje to celková rekonstrukce zařízení, ke které přistoupilo město. Po jejím dokončení uvidí návštěvníci fontánu barevně nasvícenou a stříkající výš. Informuje o tom MF Dnes.

Náklady na obnovu přijdou na necelé 3 miliony korun. „Vypsali jsme výběrové řízení a očekávám, že práce budou zahájeny počátkem května. Rekonstrukce potrvá do konce září,“ řekl MF Dnes Vlastimil Ondráček z Technických služeb Hradec Králové. Asi měsíc a půl pak bude fontána ve zkušebním provozu.
Rekonstrukcí během léta projde betonová konstrukce, fontána bude vybavena i novou technologií. To podle Ondráčka nabídne mnohem zajímavější vodní efekty, mezi které bude patřit výstřik vody ve tvaru vějíře, výstřik do výše až 5 metrů nebo barevné světelné efekty po setmění. Rekonstrukce je přitom nezbytná. Zařízení je v havarijním stavu a kvůli průsakům muselo být odstaveno z provozu. „Dá se říct, že víc vody odtékalo než stačilo přitéct, takže hrozilo zadření čerpadla,“ vysvětlil MF Dnes zástupce Technických služeb.
Většina ostatních kašen, fontán a vodotrysků už je nyní díky pěknému počasí v provozu. Výjimkou je pouze nová fontána na Riegrově náměstí, kterou musí podle Ondráčka spustit firma, která ji zhotovila. I v ní by se ale voda měla brzy objevit.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
17.4.2009 07:24
MIREK (neregistrovaný)
Za 3 mil. stavím slušnou vilku. Trochu rozdíl v porovnání s fontánou. Asi zase ukázka dobrého ocenění prací a jistě kvalitního výběrového řízení. Pěněz v městské kase je jistě dost. :-(
17.4.2009 11:02
Linden (neregistrovaný)
No tak na novejch sprchách pro Okružní se přeci nedá šetřit :)
17.4.2009 20:54
Hradecan (neregistrovaný)
Máte recht.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme