Flošna zatím zůstává zavřená, od středy si zaplavete v lázních

Bazén otevře ve středu.
Bazén otevře ve středu. | autor: snhk.cz

Otevření koupaliště Flošna se kvůli počasí odkládá, od pondělí bude v provozu Wellness studio Flošna, Sauna & SPA zóny v Městských lázních, ve středu se otevře 50 metrový krytý plavecký bazén. Ve všech areálech bude ale omezen počet návštěvníků. Letní koupaliště Flošna vzhledem k nepřízni počasí zatím zůstane uzavřeno.

Wellness studio Flošna bude mít běžnou otevírací dobu 10–21 hodin, Sauna & SPA zónu v Městských lázních můžete navštívit v čase 10-21 hodin ve všední dny, o víkendech a svátcích pak 10-20 hodin. Návštěvníci zatím nebudou moci navštívit aquacentrum. Plavecký bazén bude otevřen veřejnosti ve všední dny od 6 do 19 hodin, o víkendech od 10 do 19 hodin. Procházení mezi bazénem a aquacentrum zatím nebude možné.

Slunná loučka vedle plaveckého bazénu je otevřena již od 12. května, i když počasí opalování zatím příliš nepřeje.

Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že ceny vstupného do obou areálů ve stejné výši jako v roce 2020.

Základní hodinové vstupné do krytého plaveckého bazénu tak zůstává za 75 Kč, zlevněné vstupné pro děti, studenty a důchodce pak 53 Kč. Majitelé čipových hodinek mají hodinový vstup za 55 Kč (modré hodinky), respektive za 42 Kč na zlevněné (červené) hodinky.

Návštěvníci lázní mohou zaznamenat několik novinek. Hned ve vstupní hale si lze všimnout nových odpadkových košů na tříděný odpad, které byly umístěny na zeď. V šatnách došlo k renovaci laviček u skříněk. Renovace je dočasná, v plánu je kompletní výměna skříněk. V samotném bazénu pak hlavně kondiční plavci jistě uvítají nové dráhy, které by měly lépe odolávat prohýbání, zvlášť když se vedle nich rozvlní celé závodní družstvo některého z hradeckých plaveckých klubů. Nad galerií pak dostaly zcela nový kabát rozvody vzduchotechniky a nosné sloupy. Terasa vedoucí z bazénu na Slunnou loučku má opravené brodítko a vyrovnanou dlažbu, která se na některých místech již propadala.

Na Slunné loučce byly ošetřeny všechny dřevěné prvky. Od opraveného opalovacího plata, přes lavičky a dětské piknikové stolky až po pískoviště mají všechny prvky nové nátěry. I kuželky jsou nyní nově v hravých barvách. Samozřejmostí je i každoroční výměna písku v pískovišti. Nově natřené a opravené jsou i trezorky na úschovu věcí. Keře a stromy byly prostříhány a pod nimi doplněna mulčovací kůra. Návštěvníci jistě ocení i možnost platby čipovými hodinkami u výdejního okénka bufetu na terase, která urychlí jejich odbavení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Plavecký bazén nabízí návštěvníkům nové plavecké stopky a opravenou chodbu do aquaparku

Začátkem prosince obdrželi návštěvníci krytého plaveckého areálu dárek v podobě vylepšení prostor. V hale padesátimetrového bazénu byly namontovány dvoje plavecké stopky, které nejvíce ocení plavci v rychlých plaveckých drahách a sportovní kluby. Během posledních listopadových…
Čtěte více

Strážníci se zaměří na parkování u Flošny, kde řidiči ohrožují cyklisty

Během letních prázdnin se hradečtí strážníci více zaměří na správné parkování u rybníků a nebo koupališť. Městská policie totiž neustále řeší, že řidiči zastavují svá vozidla všude, kde je to možné. U koupaliště Flošna například parkují na cyklostezce a riskují botičku či pokutu…
Čtěte více

Po půl roce se ve čtvrtek otevře hradecké aquacentrum a hned potěší děti

První prázdninový den ve čtvrtek 1. července se po půlroční covidové pauze otevírá veřejnosti aquacentrum v Městských lázních. Fungovat bude v nezměněné otevírací době, ve všední dny v čase 10 – 21 hodin a o víkendech a svátcích v 10 – 20 hodin. Ceny vstupného zůstávají ve…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme