Festival Jeden svět začne políbením Putina

Foto z filmu Polibek od Putina | Zdroj: Jeden svět
Foto z filmu Polibek od Putina | Zdroj: Jeden svět

Loni jsme o festival Jeden svět v Hradci Králové přišli, letos se na něj můžeme těšit už od této středy v Bio Central. 

Festival s sebou přinese na dvacítku filmů s aktuálními společenskými a politickými tématy. Především se ale v letošním roce zeptá: "Bojíte se snášet?" a svým mottem chce vyprovokovat debatu o tématech jako je nesnášenlivost, rasismus, diskriminace a netolerance.

Chybět nebudou ani debaty se zajímavými osobnostmi. Speciální představení jsou připravená také pro děti a mladé diváky. 

Festival dokumentárních filmů Jeden svět se vrací opět do hradeckého Bia Central. „V minulém roce diváci v Hradci o Jeden svět přišli, a proto jsme se rozhodli přivézt pro ně maximum filmů a zajímavých osobností. Pro zahájení festivalu jsme vybrali snímek Polibek od Putina, který mohou vidět ve středu 20. března od 20 hodin,“ láká koordinátorka festivalu Ilona Machová z Bio Central.

Na zahájení festivalu zvou organizátoři Jednoho světa v Hradci Králové na jiný pohled na putinovský kult v Rusku, konkrétně z perspektivy šestnáctileté studentky a komisařky provládního hnutí Naši.

Debaty 

Jeden svět v Hradci Králové doprovodí také debaty se zajímavými osobnostmi. „Film Všichni spolu uvede Jana Hrázská, která se zabývá alternativními formami školního vzdělávání. Případ “tykadlového“ řidiče Smetany zdokumentovali režiséři Klusák a Remunda ve filmu Svobodu pro Smetanu. Diskutovat o něm přijede Vít Klusák ve čtvrtek 21. března. Režisérovi Zdeňku N. Bričkovskému už před lety učarovala sibiřská tajga a lidé, kteří zde žijí. O svém posledním filmu Fenomén přijede debatovat v pátek 22. března,“ vyjmenovává debatující osobnosti Ilona Machová. 

Jeden svět i pro malé a větší

Víkendová odpoledne budou v Bio Central patřit dětem a mládeži. Festival Jeden svět Hradec Králové jim nabídne nejen krátké dokumenty, ale i workshopy. „V sobotu budou děti malovat, na neděli připravujeme pohybovou dílnu,“ doplňuje ještě Ilona Machová.

Festival Jeden svět ovládne v tomto týdnu kino Centrál od středy do neděle.

Podrobný program - Festival Jeden svět Hradec Králové

Plakát festivalu Jeden svět | Zdroj: Jeden svět Plakát festivalu Jeden svět | Zdroj: Jeden svět

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass…
Čtěte více

Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme