Štítky: | Fotbal | FC Hradec Králové |

FC Hradec Králové - MFK Vítkovice 2:0

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: fchk.cz

Ve 14. kole Fotbalové národní ligy přivítali hráči FC Hradec Králové celek MFK Vítkovice. Domácí celek se nenachází v herní pohodě. Ve fotbalovém poháru sice zvítězil v ligových Teplicích, ale ve FNL se mu příliš nedaří a za posledních šest kol nevyhrál. Naopak Vítkovice mají po špatném úvodu fazónu - poslední tři zápasy vyhrály a to jednoznačným skóre 8:0. Pokud chtěl domácí celek pomýšlet na to, že by se z osmého místa přiblížil aspoň trochu postupovým pozicím, musel jednozančně vyhrát.

Domácí tým také začal aktivněji a během úvodních tří minut si vypracoval dva rohové kopy a jeden přímý kop, ovšem ani jednou prakticky neohrozil Květoně ve vítkovické brance. To hosté byli podstatně nebezpečnější. Hned jejich první šance z 6. minuty volala po gólu. Po přesném centru Mrázka z hranice pokutového kopu hlavičkoval tvrdě Mišínský, ale jeho pokus zastavilo břevno.
Hradci se naštěstí podařilo odpovědět velmi rychle. V 10. minutě hostující obrana v předbrankovém prostoru zbytečně váhala s odkopem, míč vybojoval Zorvan, naservíroval jej před branku a tam se ve skrumáži dokázal prosadit Pázler - 1:0.
To bylo bohužel pro první poločas veškeré vážnější vzrušení na hradeckém pažitu. Domácí celek měl sice více ze hry, ovšem chyběla finální přihrávka, naopak nepřesností ve zpracování bylo víc než dost. Ve zbývajících 35 minutách nebyli Votroci schopni přímo ohrozit vítkovickou branku. Ani hostům se v koncovce příliš nedařilo. Jedinou výjimkou byla 30. minuta, kdy se po Urbančokově průniku dostal ke střele Mrázek, jeho šikovný střelecký pokus k tyči však Lindr vystihl.

Ani druhý poločas příliš fotbalové krásy nepobra, zejména jeho první polovinal. Oba celky předváděly opatrný výkon plný nepřesností. První velká příležitost tak přišla až v 66. minutě. Výborně hrající Shejbal dobrý obranným zákrokem odzbrojil Vítkovice a šikovnou přihrávkou vyzval k brejku Súkenníka s Pázlerem. Prvně jmenovaný však nenašel odvahu a riskantně přihrával na Pázlera. Hostující obránce dokázal přihrávku zblokovat a následná střela Súkenníka šla mimo branku.
S blížícím se koncem Vítkovice začaly stupňovat útočnou aktivitu, ale jen za cenu vysunuté obrany. Votroci pozorně bránili a čekali trpělivě na příležitost v podobě brejku. A dočkali se hned několikrát, ale hostující celek dokázal Šípka v 70. minutě i Krátkého v 82. minutě včas pokrýt. Prvně jmenovaný tak neměl ve vápně klid na zakončení, druhý jmenovaný neprotlačil finální přihrávku na svého nabíhajícího spoluhráče.
Marek Krátký se ale nakonec dočkal. V nastaveném čase mu hostující hráči ztečovali přihrávku přesně na nohu a podél vybíhajícího brankaře Květoně poslal míč do sítě - 2:0. Hosté už na druhou branku nestihli zareagovat a domácí tým tak získal cenné tři body pro boj o nejvyšší příčky.