Štítky: | Fotbal | FC Hradec Králové |

FC Hradec Králové - FCSB Vlašim 2:1

V 7. kole Fortuna národní ligy přivítal FC Hradec Králové celek FC Sellier & Bellot Vlašim. Utkání nabízelo zajímavý souboj - narazili na sebe sousedi v tabulce. Čtvrtý Hradec a pátou Vlašim navíc od sebe dělil jen jeden bod. Hosté sice minulé soutěžní utkání podlehli Olympii, ale v přípravě dokázali remízovat se Spartou 1:1. Hradec zase přivezl v minulém kole cenný bod z Třince. Vyloženého favorita tak páteční utkání nemělo.

Zápas byl od úvodního hvizdu vyrovnaný. Vlašim hrála otevřenou partii a během první desetiminutovky se dvakrát dostala na dostřel Ottmarovy branky, ale k výraznějšímu zakončení se nedostala. Votroci vycházeli ze zajištěné obrany a podnikali rychlé kontry. V 8. minutě vystihnul chybnou rozehrávku hostujícího brankaře Nguyena Marek Krátký a chtěl zakončit z dálky do odkryté branky, ovšem jeho střelecký pokus i díky podklouznutí mířil zcela mimo. Velmi pěknou příležitost měl v 15. minutě Adam Vlkanova, ale jho umístěnou hlavičku pod břevno Nguyen konečky prstů vytlačitl nad břevno. V 19. minutě se po autu pěkně uvolnil Pázler a jeho střela z úhlu těsně minula šibenici hostující branky.
To bylo ale ze strany domácího celku v první půli prakticky vše. Středočeši zpřesnili obranu a před svého brankaře už Hradec prakticky nepustili. Naopak před Ottmarovou brankou byla až příliš často otevřená okénka a jen díky pozornosti domácího brankaře a také nepřesné koncovce Vlašimi odcházely oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Začátek druhého poločasu domácímu celku vůbec nevyšel. Vlašim byla všude dřív a zcela oprávněně uzavřela Hradec na dlouhou dobu na jeho polovině. Votroci bránili poměrně spolehlivě, ale v 58. minutě už to nestačilo. Vlašimský Hašek, který pár minut předtím přišel jako střídající hráč na hřiště, vystihl rozehrávku v obraně domácích a po pár kličkách dokázal míč prostřelit za Ottmarova záda do sítě - 0:1.
Hradci trvalo deset minut, než dokázal vyrovnat. Mudra vystihnul na polovině hřiště chybnou rozehrávku Vlašimi, přesně odcentroval do vápna a tam do té doby nevýrazný domácí útočník Pázler dokázal předskočit hostujícího obránce a míč poslat k tyči Nguyenovy branky - 1:1.
Kdo si myslel, že po vyrovnávací brance budou oba týmy hrát spíše ze zajištěné obrany, tak se mýlil. Hradec i Vlašim útočili a hra měla spád. Vlašimští byli výrazně nebezpečnější a nebýt Ottmara a notné dávky štěstí, tak by i vedli. Mezi 70. a 80. minutou měli hosté minimálně tři vyložené příležitosti, hradecký brankař je však vychytal.

Domácí celek trpělivě čekal na svoji šanci a ta přišla. Deset minut před koncem se ze skrumáže prosadil na malém vápně Žondra - 2:1. Hosté, kteří do té doby byli lepším celkem, uzavřeli Votroky před jejich brankou. Na pomoc jim přišel do vápna i brankař Nguyen, ale ani on porážce nedokázal zabránit. Hradec Králové porazil Vlašim se štěstím 2:1.