FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava 4:2

V 7. kole fotbalové národní ligy přivítal ve šlágru kola Hradec Králové tým Jihlavy. Hostům patřilo před zápasem druhé místo druholigové tabulky, Votroci byli pátí. Oba týmy dělily od sebe tři body, takže pokud by domácí tým zvítězil, posunul by se před Jihlavu. Oba týmy patří mezi skupinu adeptů na postup do nejvyšší soutěže a vzájemný zápas tak může mít velký vliv na konečné pořadí.
Hradec již pět zápasů neprohrál, přičemž minulé kolo si doma poradil s Chrudimí 2:0. Celek z Vysočiny zase dokázal na poslední chvíli urvat tři body v duelu s Líšní.

Od úvodního hvizdu bylo na hřišti jasné, jak jsou rozdané karty. Bohužel pro domácí měli lepší list hřáči hostujícího týmu. Od začátku byli aktivnější a Hradec prakticky nepouštěli na svoji polovinu. Naopak sami měli hru pod kontrolou a už od 7. minuty vedli. Po pěkné kombinační akci po pravé straně se k míči dostal Klobása a pohotovou střelou "z první" prostřelil po zemi Ottmara - 0:1.

Inkasovaná branka Votroky naštěstí probrala z letargie a o šest minut později již bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu Hradce se dostal do souboje domácí Kvída s hostujícím Tijanim a rozhodčí trochu přísně posoudil zákrok jako faul na hradeckého hráče a odpískal penaltu. K té se postavil Vlkanova a s přehledem ji poslal za záda brankaře Vejmoly - 1:1.

Jihlavští nesložili zbraně a prakticky z rozehrávky se dostali znovu k zakončení, střela Fortelného ze střední vzdálenosti měla gólové parametry, Ottmar se však tentokrát nenechal nachytat. Hra se na pár minut vyrovnala, ale Jihlava poměrně rychle přebrala iniciativu a dokázala se dostat i do zakončení. Asi nejblíže druhé brance byl opět Klobása, který ve 28. minutě po chybě Kvídy v obraně střílel bez přípravy. Ottmar včasný vyběhnutím ale hostujícímu střelci zmenšil úhel a míč dokázal vyrazit.

Hradecký brankař byl v hlavní roli i ve 37. minutě, když dokázal vytěsnit pumelici Smejkala mířící pod břevno z hranice velkého vápna na roh. Na straně druhé se Východočeši prakticky nedostali k zakončení. Jejich snahy dokázali hosté zastavit s dostatečným předstihem a nebo zblokovat na roh.

Druhý poločas navázal rozložením sil na první dějství. Jihlava měla více ze hry a dokázala se dostat i k zakončení, naštěstí Hradec dokázal vždy nebezpečí na poslední chvíli odvrátit. Sám se dokázal dostat k zakončení až  v 58. minutě. Střídající Soukeník vysunul do brejku Šípka, ale Vejmola hradeckého útočníka dokázal vychytat. Nepočítáme-li střelu z penalty, byla to první přímá střela Votroků mezi tyče v zápase.
Jihlavští i nadále hráli prim, ovšem i oni si dokázali vybrat slabou chvilku a ta rozhodla o vývoji utkání. V 66. minutě z nevinně vyhlížející akce poslal Urma dlouhý centr z levé strany do vápna, jihlavská obrana na chvilku zaváhala a Erik Prekop prostřelil po zemi Vejmolu - 2:1.

Hosté mohli obratem vyrovnat, když po centru z levé strany hlavičkoval přesně k tyči Klobása, ale Ottmar předvedl zákrok z říše snů a konečky prstů míč vyškrábnul.

Tým z Vysočiny nesložil zbraně a snažil se o vyrovnání, jenomže příliš otevřel obranu a Votroci to dokázali potrestat. Urma poslal milimetrový centr za obranu Jihlavy přesně na hlavu Vlkanovy a odrazem o zem poslal míč za Vejmolu - 3:1.
Zdálo se být rozhodnuto, ale do konce zbývalo ještě deset minut a to je hodně dlouhá doba. Jihlavští tlačili co jim síly stačily a vyplatilo se. V 84. minutě totiž Martinec nereagoval na centr Smejkala a Koubek poslal míč za Ottmara - 3:2.
Vstřelená branka byla pro Jihlavské jako živá voda a jejich nápor gradoval. Jenomže v 88. minutě chybovali ve středu hřiště v rozehrávce, do brejku se dostal Vlkanova a dokázal z hloubky pole přehodit vyběhnuvšího Vejmolu - 4:2.
To už bylo na Jihlavu příliš a o osudu zápasu bylo definitivně rozhodnuto. Hradec Králové porazil s velkým štěstím Jihlavu 4:2 a posouvá se v tabulce před svého soupeře.