FC Hradec Králové - FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1

7. kolo Fortuna národní ligy proti sobě svedlo pod malšovickýmí lízátky FC Hradec Králové a FC Sellier & Bellot Vlašim. Celky, které za sebou mají zcela odlišný týden. Votroci vypadli s Olympií Radotín z MOL Cupu a minulé kolo prohráli poprvé v druhé lize ve Varnsdorfu a už tři druholigové zápasy nedali ani gól. Naopak hosté ze města pod Blaníkem jsou v pohodě. V poháru bez problémů zvítězili 2:0 ve Dvoře Králové nad Labem a doma stejným výsledkem zdolali Pardubice. Po rozpačitém vstupu do soutěže, který byl ovšem ovlivněn těžkým losem, se tak začínají odrážet od spodních příček. Naopak Hradec se propadá z čela do středu tabulky. Pouze případná výhra nad Vlašimí by ho udržela nadohled vedoucím pozicím.

Votroci se snažili být od úvodního hvizdu aktivnější a dlouhou dobu měli hru pod kontrolou. Rozhodně ale není možné říci, že by byli soupeři nebezpeční. Vlašim pozorně bránila a protože domácí celek nebyl schopen vymyslet žádnou kloudnější akci, byla na hřišti k vidění oboustranně nudná hra, která diváky spolehlivě uspala. Středočeši nikam nepospíchali a na dostřel Ottmarovy branky dostali až po čtvrt hodině, ovšem bez efektu. První střelu mezi tyče tak prořídlé ochozy mohly vidět až pět minut před koncem poločasu, ovšem Vlkanovův pokus z úhlu nemohl hostujícího brankaře Lé Gianga zaskočit.
Prakticky z protiútoku se prosadili hosté, kdy po rychlé přihrávce Marečka před bránu poslal míč do sítě Fortelný, ale naštěstí pro domácí stál v ofsajdu. Tyto dvě jediné akce a pět žlutých karet symbolizovaly bídu předváděné hry v prvním poločase.

Druhé dějství bylo naštěstí odlišné. Votroci se hned po jeho začátku dostali do zakončení, hlavička Matouška však mířila nad brankovou konstrukci. O minutu později byli hosté na druhé straně úspěšnější. Fotr dostal míč do běhu za vysunutou hradeckou obranu a svůj souboj s Ottmarem vyhrál díky přesné střele podél domácího brankaře - 0:1.
Odpověď Hradce však přišla rychle. V 56. minutě si Durdevič vychutnal statickou obranu Vlašimi, obešel ve vápně dva protihráče a přesnou střelou k tyči vyrovnal - 1:1.
A za dalších pět minut už domácí celek vedl. Střídající Zorvan si hezky naběhl na hranici velkého vápna na centr z pravé strany a prudkou umístěnou střelou poslal míč za Lé Gianga podruhé - 2:1.
Hradec byl po vedoucí brance při chuti a bylo vidět, že chce rychle vstřelit třetí branku a vývoj utkání definitivně rozhodnout. Vlašim však pozorně bránila, takže většinu akcí domácího celku dokázala včas eliminovat. Definitivní pojistka tak přišla až v 76. minutě. Nabíhající Vlkanova se dostal do mlýnice dvou hostujících obránců, rozhodčí neváhal a kopala se penalta. K ní se postavil sám faulovaný hráč a přesnou střelou k tyči dal zápasu definitivní výsledek 3:1.
V 88. minutě mohl opět Vlkanova a v 90. minutě Zorvan ještě zakončovat, ale oba prováhali nejlepší okamžik a obě akce tak vyzněly doztracena. I tak si Votroci připsali do druholigové tabulky další tři body a jsou stále na dohled vedoucím příčkám.