Štítky: | Nemocnice | koronavirus | očkování | vakcína |

Fakultní nemocnice převzala 4600 dávek vakcíny od firmy Astra-Zeneca. Dodávka výrazně situaci nemění

Dodávka kritickou situaci mnoho neřeší.
Dodávka kritickou situaci mnoho neřeší. | autor: pixabay.com

Hradecká fakultní nemocnice převzala v pondělí odpoledne 46 krabic s vakcínou na očkování proti koronaviru od společnosti Astra-Zeneca. Celkem 4600 dávek vakcíny od dalšího dodavatele si hradecká nemocnice rozdělí s krajskými nemocnicemi, očkování by mohlo začít nejspíš ve středu. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

4600 dávek není číslo, které by výrazně změnilo stávající situaci s nedostatkem vakcín, nemocnice by podle hejtmanství Královéhradeckého kraje dokázaly očkovat víc, kdyby bylo čím.

„To je spíš taková testovací dávka, když to vezmu pozitivně. Očekáváme potom větší dodávky v březnu od společnosti Astra-Zeneca i do firmy Pfizer, jak je slibováno. A tady si teď otestujeme jak nám to půjde s vakcínou od Astra-Zeneca," uvádí krajský koordinátor pro očkování Jaroslav Malý.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové se chystají vakcínou Astra-Zeneca očkovat především skupinu 1A, tedy hlavně zdravotníky včetně farmaceutů a dobrovolníků a seniory nad osmdesát let.

V krajských nemocnicích se se seniory s novou vakcínou zatím nepočítá, říká mluvčí zdravotnického holdingu Lucie Chytilová. „Vzhledem k tomu, že zde není úplně jasné doporučení ohledně věkové skupiny, tak bychom se rádi prozatím drželi toho, že budeme touto vakcínou očkovat pouze zdravotníky a zaměstnance sociálních služeb."

A možná přijde řada ještě na jednu skupinu lidí, dodává Jaroslav Malý.
„To je myšlenka, která mne napadla, když jsem slyšel od ministra školství Plagy, že by chtěl otevřít školy. Tak potom by asi bylo dobré zařadit do skupiny uchazečů o vakcínu také učitele."

V Královéhradeckém kraji jsou k dispozici aktuálně tři typy vakcíny. A všechny nemocnice musí dbát na to, aby je nepomíchaly.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Školy, školy i jesle jsou zavřené, knihovna a magistrát fungují

Stejně jako ostatní města v republice i Hradec uzavírá všechny své základní a mateřské školy a jesle. Výjimku tvoří pouze tři základní školy Josefa Gočára, Štefcova a Sever v Lužické ulici a mateřská škola Kamarád ve Veverkově ulici, které jsou určené pro děti pracovníků…
Čtěte více

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Na křižovatce k fakultní nemocnici se objeví semafory. Kvůli očkovacímu centru

Ve Zborovské ulici na křižovatce do fakultní nemocnice by se na jaře měly objevit nové semafory. Město je tam dočasně plánuje instalovat po dohodě s fakultní nemocnicí a Královéhradeckým krajem, který v nemocnici chystá očkovací centrum a v místě se tak očekává zintenzivnění…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme