Štítky: | Chřipka | fakultní nemocnice |

Fakultní nemocnice omezuje kvůli chřipce návštěvy

chřipka je na vzestupu
chřipka je na vzestupu | autor: pixabay.com

Fakultní nemocnice v Hradci Králové přistoupila v souvislosti s rostoucím počtem osob s onemocněním dýchacích cest a chřipkou k omezení návštěv. Omezení návštěv pacientů hospitalizovaných v nemocnici začne platit od pátku 31.1. 2020.

Jak uvedla nemocniční hygienička Lenka Hobzová, úplný zákaz návštěv bude na celé 4. interní klinice, Plicní klinice a na Klinice infekčních nemocí. Dále na 3. interní klinice – oddělení A, JIP A+ B, Porodnicko gynekologické klinice – na odděleních s hospitalizovanými novorozenci.

I tam, kde návštěvy nebyly přímo zakázány, však vstoupila v platnost další opatření. "Na odděleních, kde neplatí tento zákaz, musejí návštěvy k pacientům vstupovat pouze v ústence, kterou si ponechají po celou dobu své návštěvy," doplnila Hobzová. Jak dodala, ošetřující lékař může s ohledem na zdravotní stav pacienta dobu návštěvy individuálně zkrátit či nepovolit.

Ve 4.  kalendářním  týdnu  dosáhla nemocnost  akutních  respiračních  infekcí  včetně  chřipky v ČR na úrovni 1452 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje  vzestup  o  29,8  %.  Nejvyšší  nárůst  nemocnosti  je  evidován  ve  skupině  dětí  ve věku  6-14  let. O epidemii chřipky se hovoří v případě, že počet nemocných překročí hranici 1600 nemocných na 100 000 obyvatel. Aktuálně byla tato hranice překonána v Olomouckém, Moravskoslezském a Jihočeském kraji. Královéhradecký kraj úrovně epidemie zatím nedosáhl.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Dárci krve se mohou těšit na novou transfúzní stanici v nemocnici. Hotová bude v listopadu

Výstavba nového transfúzního oddělení v hradecké fakultní nemocnici se pomalu chýlí ke konci. Areál zhruba za 140 milionů korun by měly být dokončen lets v listopadu. Stará budova byla již ve velmi nevyhovujícím stavu. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové. Nová budova…
Čtěte více

Koronavirus: V našem kraji je počet nakažených již několik dní na čísle 175

Hygienici Královéhradeckého kraje hlásí již několik dní bez nárůstu nakažených COVID-19. Je jich stále 175. V Hradci Králové je pozitivních 58 lidí, v Jičíně 20, na Náchodsku 62, na Rychnovsku 17 a v Trutnově 18. Celkem se už vyléčilo 88 lidí. Testů hygienici provedli 7193. V…
Čtěte více

Koronavirus: K nedělnímu večeru 134 nakažených v kraji, obytné vozy v nemocnici a město tiskne ochranné štíty

Krajská hygienická stanice hlásí k nedělnímu podvečeru 134 lidí pozitivních na COVID-19 v Královéhradeckém kraji, z toho na Hradecku jich je 45. Dobrou zprávou je, že už 7 lidí je vyléčených, z toho na Hradecku 6. V hradecké fakultní nemocnici jsou k dispozici čtyři obytné vozy…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme