Štítky: | Chřipka | fakultní nemocnice |

Fakultní nemocnice omezuje kvůli chřipce návštěvy

chřipka je na vzestupu
chřipka je na vzestupu | autor: pixabay.com

Fakultní nemocnice v Hradci Králové přistoupila v souvislosti s rostoucím počtem osob s onemocněním dýchacích cest a chřipkou k omezení návštěv. Omezení návštěv pacientů hospitalizovaných v nemocnici začne platit od pátku 31.1. 2020.

Jak uvedla nemocniční hygienička Lenka Hobzová, úplný zákaz návštěv bude na celé 4. interní klinice, Plicní klinice a na Klinice infekčních nemocí. Dále na 3. interní klinice – oddělení A, JIP A+ B, Porodnicko gynekologické klinice – na odděleních s hospitalizovanými novorozenci.

I tam, kde návštěvy nebyly přímo zakázány, však vstoupila v platnost další opatření. "Na odděleních, kde neplatí tento zákaz, musejí návštěvy k pacientům vstupovat pouze v ústence, kterou si ponechají po celou dobu své návštěvy," doplnila Hobzová. Jak dodala, ošetřující lékař může s ohledem na zdravotní stav pacienta dobu návštěvy individuálně zkrátit či nepovolit.

Ve 4.  kalendářním  týdnu  dosáhla nemocnost  akutních  respiračních  infekcí  včetně  chřipky v ČR na úrovni 1452 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje  vzestup  o  29,8  %.  Nejvyšší  nárůst  nemocnosti  je  evidován  ve  skupině  dětí  ve věku  6-14  let. O epidemii chřipky se hovoří v případě, že počet nemocných překročí hranici 1600 nemocných na 100 000 obyvatel. Aktuálně byla tato hranice překonána v Olomouckém, Moravskoslezském a Jihočeském kraji. Královéhradecký kraj úrovně epidemie zatím nedosáhl.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V hradecké nemocnici docházejí covidová lůžka i personál

Kapacita covidových lůžek v hradecké fakultní nemocnici i v dalších nemocnicích v Královéhradeckém kraji je téměř naplněná, záchranná služba proto začala převážet pacienty do nemocnic mimo území regionu. Epidemická situace je na hraně únosnosti, největší problém aktuálně…
Čtěte více

Jak vypadá nová budova transfuzního oddělení v hradecké fakultce?

Podívejte se na fotografie nové budovy Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové, která se otevřela v půlce prosince. Objekt za 140 milionů korun nyní nabízí lepší zázemí pro dárce krve i pro zhruba 60 zaměstannců. Původní budovu transfuzního oddělení, která…
Čtěte více

Hradecká fakultní nemocnice spustila informační linku k testování na covid-19

Fakultní nemocnice Hradec Králové v úterý spustila informační linku, na kterou se mohou zájemci obracet s dotazy na testování antigenními či PCR testy v Odběrovém centru COVID-19 FN HK. Telefonní linka 495 836 010 bude v provozu každý pracovní den od 7:30 do 15:30…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme