Faktultní nemocnice bude mít nového ředitele

Fakultní nemocnice Hradec Králové zná jméno svého nového ředitele. Konkurz ministerstva zdravotnictví vyhrál dosavadní děkan Fakulty vojenského zdravotnictví Roman Prymula. Současný ředitel Leoš Heger ale zatím zůstává ve funkci.

Rozhodnutí o novém řediteli přišlo v době, kdy se nemocnice po letech vyrovnaného hospodaření propadla do 50 milionové ztráty. Na Romana Prymulu po jeho jmenování tak čeká nesnadný úkol. Nový ředitel by se měl funkce ujmout zhruba za dva měsíce. „Profesor Prymula vyhrál výběrové řízení vyhlášené ministerstvem zdravotnictví a do funkce bude jmenován v termínu, kdy mu vyprší závazky vůči stávajícímu zaměstnavateli,“ řekl Mladé frontě Dnes David Přinesdom z odboru komunikace ministerstva zdravotnictví.
Hned první kroky budou pro Prymulu zatěžkávací zkouškou. „Hlavní prioritou by měly být udržení vyrovnaného financování v době, kdy se ekonomická krize nepochybně promítne i do financování zdravotnictví, a rozvoj péče tak, aby nebyla omezena její dostupnost. Chci také udržet vysoké renomé nemocnice co do úrovně jak personálu, tak dalšího rozvoje jednotlivých oborů,“ řekl MF Dnes Prymula. Podle jeho slov by také v Hradci mohlo vzniknout nové vědecké centrum. Výhodou jsou zde kromě nemocnice také dvě lékařské a farmaceutická fakulta. „Chtěl bych založit centrum, kde by se zkoušely nové léčebné postupy a nová léčiva,“ potvrdil Roman Prymula.
Pětačtyřicetiletý Prymula působí jako děkan Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany (dříve Vojenská lékařská akademie J. E. Purkyně) od roku 2002. Jeho specializací jsou epidemiologie a infekční choroby. Na tomto poli je také členem řady českých i mezinárodních odborných společností. „Je to nejlepší kandidát, kterého znám. Jsem přesvědčen, že fakultní nemocnici posune zase o něco dál,“ prohlásil o Prymulovi před časem Leoš Heger.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme