Eube má vážné problémy

Developerská společnost Eube, která se v Hradci Králové v posledních letech podílela výraznou měrou na výstavbě nových bytů, má vážné finanční problémy a ocitla se v insolvenčním řízení. Jak informuje Hradecký deník, společnost má dluhy ve výši několika desítek milionů korun.

Podle Deníku poslal firmu do kolen již téměř dokončený projekt Hradecký dvůr s parkovacím domem v Kollárově ulici poblíž hotelu Černigov. Insolvenční návrh podala společnost Eurostav Liberec, která pro Eube stavbu zajišťovala. Eube jí dluží už několik měsíců bezmála 21 milionů korun. Podle Petra Pečenky, ředitele společnosti Marex servis, která se řadí mezi další věřitele Eube, zmizel ředitel Eube Allan Jírek v Jihoafrické republice, kde si údajně otevřel cestovní kancelář. "Myslím, že od nich to byl cílený záměr. Ty peníze už asi v životě neuvidíme," cituje Pečenku Hradecký deník.
Počet subjektů, kterým Eube dluží, je však podstatně vyšší. Nejedná se totiž jen o obchodní partnery a dodavatele, ale i zákazníky, kteří už složili zálohu na rozestavěný byt. „Svoji pohledávku by měli přihlásit u soudu, a to ve lhůtě do rozhodnutí o úpadku firmy. K tomu je nutné připojit listiny, kterých se přihláška dovolává. Při zmeškání lhůty nebude na pohledávku brán zřetel,“ uvedla mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková.
Společnost Eube patřila v Hradci Králové mezi největší developery. Kromě již téměř dokončeného zmiňovaného projektu Hradecký dvůr realizovala firma i byty v lokalitě Labská louka, Terronic či Rezidence Park Třebeš. Firma měla i velkolepé plány s areálem bývalé koželužny v Kuklenách. Projekt za bezmála půl miliardy korun ale fakticky zůstal jen na papíře.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
14.4.2010 13:16
Honza (neregistrovaný)
:)

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme