Štítky: | Chřipka | Epidemie |

Epidemie chřipky dorazila už také na Královéhradecko

Ilustrační foto | Fakultní nemocnice HK
Ilustrační foto | Fakultní nemocnice HK

Již několik dnů se hovoří o epidemii chřipky, která postupuje republikou. Od pátku se tento stav týká také královéhradecka, kde krajští hygienici vyhlásili plošnou epidemii. 

Na akutní respirační potíže trpí na dvě tisícovky lidí na sto tisíc obyvatel, což je již považováno za epidemii. 

V rámci kraje je na tom Hradec Králové zatím nejlépe, zde je nemocných kolem 1 800 na sto tisíc obyvatel. Nejhorší stav je na Rychnovsku.

Z šíření chřipky mají největší strach samozřejmě nemocnice. Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové platí plošný zákaz návštěv už desátý den. „Vzhledem k nárůstu chřipky v běžné populaci a spektru nemocných ve Fakultní nemocnici Hradec Králové po zvážení všech rizik uzavíráme plošně návštěvy u hospitalizovaných pacientů s platností od 18.ledna 2013,“ uvedl Zdeněk Tušl, lékařský náměstek ředitele fakultní nemocnice. 

Ve fakultní nemocnici nyní leží 14 pacientů s chřipkou. „Pokud jde o výskyt klinicky závažných případů chřipky, patříme ke krajům s nejvyšším počtem vykazovaných případů,“ uvedla pro MF Dnes náměstkyně ředitele krajské hygienické stanice Katarína Poláková.

Doplnila ještě, že se závažnějším typem chřipky je nyní v kraji evidováno 41 lidí, z toho je však 28 lidí hlášených jako závažných. Bohužel jsou v kraji také zaznamenána dvě úmrtí na následky tohoto onemocnění.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Fakultní nemocnice omezuje kvůli chřipce návštěvy

Fakultní nemocnice v Hradci Králové přistoupila v souvislosti s rostoucím počtem osob s onemocněním dýchacích cest a chřipkou k omezení návštěv. Omezení návštěv pacientů hospitalizovaných v nemocnici začne platit od pátku 31.1. 2020.
Čtěte více

Ve fakultní hradecké nemocnici jsou zakázané návštěvy. Řádí chřipka

Fakultní nemocnice Hradec Králové s platností od úterý 5. února 2019 vyhlásila plošný zákaz návštěv všech hospitalizovaných pacientů. Důvodem je epidemie chřipky a akutních respiračních onemocnění. Opatření bude platné až do odvolání. Nemocnice k zákazu návštěv přistoupila kvůli…
Čtěte více

Chřipka je na ústupu, nemocnice zrušila zákaz návštěv

Chřipková epidemie na Hradecku se konečně dala na ústup. Nemocných s chřipkou anebo akutními dýchacími potížemi konečně v minulém týdnu začalo ubývat. Zrušen je plošný zákaz návštěv v královéhradecké fakultní nemocnici, vybraná oddělení však i nadále dbají na zvýšenou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme