Energetici za sebou mají dobrý vstup do TipSport Cupu po výhře 7:0 na Chrudimí

Hradečtí hokejisté jsou přesně v polovině náročného týdne, ve kterém se nejdříve představili na ledě druhého celku první ligy Dukly Jihlava, v pondělí na chrudimském hřišti v rámci TipSport Cupu, ve středu se pak předvedou publiku na Kladně, které jasně vede tabulku druhé nejvyšší soutěže u nás a náročný program zakončí Východočeši v Blansku, kde se střetnou v rámci 35.kola první ligy o den dříve nežli normálně v sobotu, tedy v pátek s Hvězdou Brno, kvůli motokrosovým závodům, které hostí brněnská hala Rondo.
První předkolo českého poháru nabízelo mnoho zajímavých duelů, v některých dokonce odešly prvoligové týmy s celky z nižších soutěží poraženi, například Tábor zvítězil na Pískem 7:4 především díky perfektně zvládnuté první třetině, kterou Kohouti vyhráli 5:0, Benátky si poradily s Ústím 4:3 a v pondělí prohrála Třebíč v J.Hradci 2:4. Mezi postupující se zařadila jako první Mladá Boleslav díky svému vítězství 7:0 nad Jičínem, v pondělí třetí celek první ligy doplnila Kadaň, která si poradila s druholigovým Sokolovem 6:2 a také Hradec Králové po výhře 7:0 v Chrudimi. Energetici šli za vítězstvím od prvních minut zápasu a nezalekli se ani úvodního tlaku nabuzené Chrudimi, v jejíž sestavě se objevovala řadu hráčů z Hradce, kteří odešli pomoci tamnímu klubu buď přímo před sezónou a nebo v jejím průběhu. Na chrudimském ledu se představil poprvé po zranění zkušený Michal Pahulák, naopak trenéři Jeřábek a Vinopal se museli obejít bez Jardy Poláka. Stav se měnil poprvé v šesté minutě. Před domácím brankovištěm se nejlépe zorientoval Petr Domin, nová východočeská posila a otevřel skóre utkání. Po řadě šancí udeřili Energetici znovu v minutě osmnácté díky přesné střele Vladimíra Kostky od modré čáry - 0:2. Definitivní podobu výsledku po úvodní dvacetiminutovce dal několik vteřin před jejím navršením výstavní trefou Míra Fišer. V druhé části hry zvyšoval na 4:0 švihem pod horní tyčku Tomáše Malého Jarda Roubík. Pátou branku už pak inkasoval druhý brankář Chrudimi opět z hole Míry Fišera, který svoji dělovkou mezi betony uzavřel stav stejně jako třetiny první, tak i té druhé. V závěrečné dvacetiminutovce si připsal ještě branku šikovnou tečí Patrik Fořt a o minutu po něm dal výsledku tentokrát už definitivně neměnnou podobu Patrik Štefan. V brance prvoligového výběru Hradce Králové nastoupil poprvé od začátku Petr Hynek (na snímku) a nepustil za svá záda během celého utkání žádnou branku. V druhé části hry musel řešit samostatný únik aktivního chrudimského útočníka, který bravurně zlikvidoval lapačkou. Nejvíce práce měl však tento nadějný mladík, který přišel na Východ Čech z pražské Slávie asi v poslední části hry, ale všechny pokusy zneškodnil, i ten po chybě hostující obrany šest vteřin před koncem šedesáté minuty a tak se mohl právem radoval z čistého konta, kterým přispěl k výhře Energetiků v prvním kole TipSport Cupu s velice nepříjemným soupeřem. Po utkání hodnotil zápas trenér Vladimír Jeřábek, který byl s výkonem svých svěřenců spokojen. "Jsem hrozně rád, že takto dnešní zápas dopadl, teší mě také, že jsme prakticky rozhodli v první třetině. Zápas byl určitě hodně vyhecovaný z obou stran, protože v Chrudimi nastupují někteří hráči od nás a chtěli se bezpochyby předvést v co nejlepším světle. Kluci kombinovali, bruslili jsme a proměnili konečně i nějaké šance a to mě těší" Svoji spokojenost vyjádřil také nad výkonem brankáře Petra Hynka "Chytal velmi dobře a nevidím důvod, proč by neměl nastoupit ve středu na Kladně. V Jihlavě střídal, zápas odchytal ve velikém stylu, inkasoval braku pouze z přesilovky pět na tři a dnes vychytal zápas s čistým štítem, takže není sebemenší důvod, proč by neměl ve středu chytat" řekl k výkonu brankáře. Na závěr poděkoval všem fanoušků, kteří do Chrudimi přijeli za svým celkem "Chtěl bych poděkovat všem fandům za mě i zprostředkovaně za hráče, že sem přijeli a také hlavně za to, že nám celé utkání fandili" dokončil slova k zápasu zkušený hradecký trenér. Ve středu tedy pokračuje náročný program Energetiků zápasem na Kladně. Sestava HC VČE: Hynek - Bartek, Procházka, Kostka, Hendrich, Luštinec, Fejgl, Matějíček, Veselý - Fořt, Fišer, Bělka, Domin, Beck, Zadražil, Roubík, Jelínek, Štefan, Pahulák, Suchý. Branky: 6. Domin (Procházka) 0:1, 18. Kostka (Domin, Beck) 0:2, 20. Fišer (Fořt) 0:3, 30. Roubík (Kostka) 0:4, 36. Fišer (Fořt) 0:5, 57. Fořt (Luštinec) 0:6, 58. Štefan (Domin) 0:7 Střely: 25:36 Diváci: 400