Energetici vedli o dvě branky, nakonec stejně jako v posledním vystoupení ve Žďáru 3:2 prohráli

Jubilejní třicáté kolo bylo na programu ve středu, hradečtí Energetici zajížděli na led Žďáru nad Sázavou, který v minulém vystoupení porazil na domácím hřišti druhý tým tabulky, který nevstřelil na Vysočině ani branku a prohrál 3:0, to hradečtí prostřelili brankáře Roberta Slávika hned po padesáti vteřinách, Tomáši Jelínkovi přihrával Patrik Beck a Hradec vedl 0:1. Rychlejší vstup do zápasu si hosté nemohli snad ani přát, protože za šestnáct vteřin po prvním gólu to bylo už o dvě branky, tentokrát prostřelil Slávika Míša Nohejl a hlouček hradeckých fanoušků, který do Žďáru vyrazil Energetiky byl ve varu, není se také čemu divit, neboť Východočeši vedli v čase 1:06 už dva nula.
Zkušený domácí celek však poměrně slibné vedení soupeře nezarazil a naopak vyvinul si téměř drtivý tlak z něhož jednou trefou do černého snížili na rozdíl už hratelné jedné branky. Ve třinácté minutě se do přečíslení dva na jednoho dostal Martin Koudelka s Jaroslavem Kocarem a profesorsky svoji šanci proměnili. Hradečtí už ale do konce třetiny Senátorům skórovat nedovolili, nic na tom nezměnila ani minutu a půl trvající domácí přesilovka pět na tři. Ve druhé dvacetiminutovce byl k vidění opět pohledný hokej, více ze hry měli však Žďáráci, ale na vyrovnání si museli počkat až do poslední minuty druhé části hry, kdy výborného brankáře Tomáše Duška překonal v přesilové hře nadvakrát asistent domácích Daniel Hodek a tentokrát vypukly oslavy v domácím kotli neboť Senátoři dokázali smazat dvoubrankové manko z úvodu zápasu a připravili si tak dobrou pozici do závěrečné třetí třetiny na jejímž začátku ale dohrávali přesilovou hru ještě Energetici, protože v závěru čtyřicáté minuty nesmyslně fauloval v rohu hřiště kapitán Žďáru Pavel Nohel. V početní výhodě Hradec sice branku Roberta Slávika několikrát atakoval, ale červené světlo za jeho brankou hráči z východu Čech nerozsvítili. Naopak to byli Senátoři, kdo se dostal do vedení. Ve čtvrté minutě závěrečné části ujel znovu do přečíslení asistent Žďáru Daniel Hodek s Jaroslavem Kocarem a první jmenovaný naservíroval zkušenému Kocmarovi puk téměř před odkrytou branku, pro něj už zavěsit problém nebylo - 3:2. Senátoři už pak hráli to co potřebovali a utkání dovedli do vítězného konce, který byl na chlup stejný jako ten poslední na Vysočině pro hradecké hráče, neboť odešli znovu poraženi 2:3. Na pozápasové tiskové konferenci zklamaným tónem hodnotil zápas za hradeckou stranu hlavní kouč Vladimír Jeřábek "Hodnotí se mi to vážně špatně, jsem smutný i za hráče, utkání bylo opět stejné jako to minulé tady, dva nula jsme vedli, měli na vítězství a vlastními chybami se o něj připravíme, škoda" dodal. "Žďár je v útoku moc silný a když mu nabídneme takovéto dvě šance jako dnes, tak je promění a to má na celý zápas veliký vliv asi jako to, že se nám nepodařilo udržet vedení 2:0 do konce první a 2:1 do konce druhé třetiny" odůvodnil možné příčiny prohry trenér Energetiků, na závěr poděkoval hradeckým fanouškům, kteří vážili cestu na Vysočinu "děkuji všem našim fanouškům, ještě jednou díky" zakončil Vladimír Jeřábek. Domácí trenér Ladislav Kolda byl samozřejmě s výsledkem spokojen "Soupeř nás hodně zaskočil v úvodu svým rychlým vedením, ale možná nám to i malinko pomohlo, spadli jsme znovu na zem a začali skromně. Soupeře ale lituji, protože nás musí považovat snad za noční můru, neboť všechny vzájemné zápasy skončily našim jednogólovým vítězstvím. Hradec dnes předvedl velmi kvalitní výkon, remíza by byla spravedlivá, ale vyhráli jsme a to samozřejmě bereme. Chtěl bych soupeři aspoň slíbit to, že uděláme vše pro to, abychom o víkendu porazili Beroun a tím se Hradci pokusili aspoň malinko revanžovat" řekl pro změnu po utkání Ladislav Kolda. Ve sobotu od 17:00 Energetici přivítají před domácím publikem Třebíč. Sestava HC VČE: Dušek - Procházka, Bartek, Matějíček, Hendrich, Veselý, Luštinec (Fejgl) - Zadražil, Fořt, Bělka, Frosch, Beck, Jelínek, Roubík, Pahulák, Nohejl, Štefan, Polák, Suchý, Fišer. Branky: 0:50 Jelínek (Beck, Frosch) 0:1, 01:15 Nohejl 0:2, 12:30 Koudelka (Kocar) 1:2, 39:22 Hodek (Adam, Kocar) 2:2, 42:52 Kocar (Hodek) 3:2 Rozhodčí: Ondřej - Kureš, Marlín Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 1655.