Energetici v sobotu v Opavě nevyhráli ...

V sobotním podvečeru se představili na ledě Slezanu Opava hradečtí Energetici, kteří k zápasu 24.kola přijeli posíleni o extraligového hráče Plzně Jana Švíka. Do sestavy mohli trenéři zabudovat opět Jardu Poláka, který stejně jako Švík nastoupil v pátečním utkání Plzně s Litvínovem. Nová posila se zařadila do třetí formace po bok Pavla Suchého a Petra Domina a v samotném zápase byla určitě vidět.
Po několika utkáních posílali hradečtí trenéři na led čtyři útočné formace doplňované třemi obrannými řadami. Jako sedmý bek byl připraven do hry zasáhnout Petr Mocek, ten nakonec nastoupil od začátku druhé třetiny díky zraněníVladimíra Kostky, který byl na konci první třetiny zasažen pukem do obličeje. Do branky se proti Opavě postavil Tomáš Dušek. Ten tak musel možná trochu nečekaně nahradit zraněného Tomáše Malého, který výraznou měrou přispěl ve středu velmi dobrým výkonem k zisku bodu s Berounem. Právě v tomto zápase si při akrobatickém zákroku z první třetiny natáhl hýžďový sval. Před komorným prostředním bylo k vidění v první třetině několik zajímavých akcí na obou stranách, kralovali však brankáři, kteří za svá záda nepustili ani jeden puk a tak byl stav po dvaceti minutách nerozhodný 0:0. Energetici mohli jít do vedení hned během svého prvního střídání, ale střelu Jardy Poláka našel Roman Šlupina ve své lapačce. O několik málo okamžiků později nepropasíroval puk za Šlupinova záda ani Jirka Dušánek po šikovné přihrávce Petra Domina. Opava v téže minutě ale na šance hostů odpověděla několika nebezpečnými výpadky do hradeckého pásma, ale Tomáš Dušek působil jistým dojmem. Poradil si i s tvrdou střelou Lukáše Duby, který se před hradeckým brankářem objevil zcela sám. Podobná akce byla vidět i na druhé straně, ale Petra Domina na poslední chvíli ve samostatném nájezdu na Šlupinu zbrzdil háčkem opavský obránce a tak puk neskončil v brance Slezanu ani tentokrát. K brance nevedly ani šance Standy Horáka, Jirky Dušánka a Šlupinu nepřekvapil ani kapitán Stanislav Mečiar svoji střelou z mezikrůží. Sám se řítil po chybné rozehrávce Pavla Marečka na Tomáše Duška v polovině třetiny i opavský Jiří Zdeněk, ale hradecký brankář i tentokrát jeho šanci bravurně zlikvidoval a poradil si i s následnou dorážkou. Brankovou příležitost připravil v 15.minutě pro Jirku Dušánka Michal Pahulák, ale Šlupina byl k nepřekonání a tak šli hráči do kabin za stejného stavu s jakým zápas začínali. Ve druhé třetině padly branky dvě a to shodně po jedné na každé straně. Nejprve mohl poslat domácí do vedení hned ve druhé minutě druhé třetiny Lukáš Duba, ale znovu sám před Tomášem Duškem neuspěl. Krásnou akci předvedla naše druhá formace po odehrání osmi minut. Jirka Hubáček se proháčkoval mezi domácími obránci, dostal se do slibné šance, Šlupina ale jeho blafák zlikvidoval, Jirka však pohotově vrátil puk před branku a Honza Šulc ho trefil před Romanem Šlupinou ještě v vzduchu a bylo to 0:1. Z vedení se hradečtí radovali pouze tři minuty. Slezan dostal výhodu přesilové hry v níž puk hodil rukou pod beton Tomáše Duška Petr Rozum, hradecký brankář ho po chvíli zmatku přikryl lapačkou, ale červené světlo za hradeckou brankou vesele svítilo a tak k nepochopení všech bylo vyrovnáno. V čase 11:47 bylo tedy díky této přinejmenším zajímavé brance 1:1. Energetici dohrávali konec třetiny s převahou jednoho hráče na ledě, ale všechny šance, které si žlutočervení vytvořili, končily na výborném Romanu Šlupinovi. Hned ze začátku třetí třetiny dostala výhodu přesilové hry Opava, ale branka se jí vstřelit i přes pověstný zámek nepodařila. Naopak ve čtvrté minutě se radoval Hradec – Jirka Hubáček využil přihrávku od Honzy Šulce a poslal hosty podruhé v zápase do vedení. Poté měl dvě veliké příležitosti Jarda Polák. V první ho vychytala ústřední postava zápasu v dresu Opavy Roman Šlupina, ve druhé, po zaváhání domácího brankáře se puk za brankovou čáru nedostal, naopak ho na poslední chvíli se štěstím strážce opavské svatyně schoval po svou výstrojí. V polovině třetiny se ale Slezanu podařilo vyrovnat. Po přihrávce Lubomíra Vosátka propálil vše co mu stálo v cestě tvrdou střelou Karel Horný a začínalo se opět znovu. I přesto mohli jít východočeši již do třetího vedení, ale Jirka Hubáček nepřehodil v rozhodující chvíli ležícího Šlupinu a tak trval stav 2:2. Poté se řítili na domácího brankáře v přečíslení Pavel Suchý s Petrem Dominem, ale i tentokrát opavský brankář zdatně čelil. Rozhodnutí padlo ve 14.minutě, nejprve musel faulovat hostující kapitán Stanislav Mečiar opavského útočníka, který šel do sóla a putoval tak na trestnou lavici. Domácí lavička v tu chvíli vytáhla nepříliš „sportovní taktiku“, kdy nechala ...