Energetici naplno bodovali v Brně a drží páté místo

V posledním kole základní části první hokejové ligy zajížděli hráči z Hradce Králové na led brněnské Komety. Tam jeli s jasným cílem a to prolomit už několik dlouhých kol trvající nepříjemnou bilanci na kluzištích soupeřů, kde již skoro tři měsíce naplno nebodovali. Sestava oproti minulému 23.kolu, které východočeši vyhráli 3:2 s Pískem se neměnila a tak nastoupili hradečtí do zápasu se třemi formacemi. Kometa Brno ve svém posledním vystoupení dokázala porazit Havířov a prolomit tak sérii pěti porážek v řadě. Ve Slezku Kometa zvítězila 3:1, dvě branky si připsal na své konto Vladimír Luka, který byl v Hradci před minulou sezónou společněs kolegou Martinem Piechou na zkoušku z Třince.
V prvních dvaceti minutách byli aktivnější hosté a brankář Lukáš Smolka si určitě na nedostatek práce nemohl stěžovat. Několikrát ho zaměstnali zejména hráči první a druhé formace, i třetí se dostávala často do tlaku. Ujala se však až střela obránce Vládimíra Kostky z 11.minuty. Ke hradeckému bekovi se dostala vyražená střela Pavla Suchého od gólmana Smolky a Vláďa se dělovkou pod horní tyč nemýlil. Poté zahrozili několikrát také brňané, ale Tomáš Dušek v kleci Energetiků byl pozorný. Do dvoubrankového náskoku mohl Hradec poslal jedovatou střelou Míra Fišer, ale jeho bomba minula v 15.minutě těsně horní tyč Komety. Po dělovce Michala Pahuláka těsně po buly se už rozezvučela, ale ani tentokrát puk za brankovou čarou brankáře Lukáše Smolky neskončil a když ke druhému gólu nevedla ani slibná příležitost Jardy Roubíka, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro hosty. Ve druhé třetině si určitě diváci na nedostatek branek nemohli stěžovat, protože jich viděli dohromady osm, pět dali hosté z východu Čech a třikrát překonali domácí i Tomáše Duška. Hned po dvou minutách hry vyrovnal na 2:2 Vladimír Luka. Brno po vyrovnávací brance ožilo a Tomáš Dušek se musel hodně potit, aby neinkasoval. Tlaku moravanů čelil zdárně a tak ve 27.minutě mohli jít do vedení znovu hosté. Po pěkné akci první formace prostřelil Lukáše Smolku střelou těsně nad pravým betonemJarda Polák. Z vedení se ale Hradec neradoval příliš dlouho, neboť Brno po ukázkovém zakončení ....