Štítky: | elektrokoloběžky | koloběžky |

Elektrokoloběžky se do hradeckých ulic vrátí až v červnu. Nemají ještě schválené parkování

Koloběžky zatím nemají schválené parkování.
Koloběžky zatím nemají schválené parkování. | autor: MMHK

Jarní návrat elektrokoloběžek do Hradce Králové se odkládá. Původně se měly po zimní pauze objevit v ulicích krajského města už od dubna, ale podle magistrátu potrvá schvalování 120 parkovacích míst až do června. Vytýčení odkládacích míst na veřejných prostranstvích vyžaduje nová městská vyhláška, která také zabrané plochy zpoplatňuje. Opatření má zabránit tomu, aby odložené koloběžky komplikovaly dopravu. Někdy zůstávaly na nevhodných místech. Píše o tom Hradecký deník.

Úřednici se teď s provozovateli dohadují o tom, kde by měli koloběžky parkovat. Některá navržená místa jsou pro magistrát bezproblémová, jiná ne. „My jsme ta místa prošli. Chtěli jsme, aby byla dál od komunikace, aby nehrozil pád koloběžky na silnici. Řešili jsme průchod chodců, nebo aby koloběžky nebránily výhledu do křižovatky,“ říká šéf dopravní skupiny hradecké městské policie Pavel Süke.

Velký otazník je nad historickým centrem. Jednak se řeší, zda koloběžky nebudou centrum hyzdit. Další problém je dlažba, která je často ve špatném stavu. „Poměrně dost jsme zvažovali Velké náměstí, hlavně z toho důvodu, že ty cesty nejsou vhodné pro koloběžky s malými kolečky. Bojíme se, že by uživatelé jezdili hlavně po chodnících, což je nebezpečné,“ připomíná náměstek primátora pro správu majetku Pavel Marek a dodává, že vše je otázkou dohody magistrátu a společností Bolt a Lime, které loni v létě byznys s půjčováním elekrokoloběžek ve městě rozjely.

Úředníci teď posuzují zhruba 120 parkovacích míst, která by měly sdílet obě firmy. Třeba společnost Bolt chce v hradeckých ulicích na začátku sezóny rozmístit 250 koloběžek. „Konkrétní termín zatím nemáme, stále jednáme s vedením městem o detailech fungování sdílených prostředků v Hradci Králové. Na základě domluvy pak podáme městu žádost a dokud ji neschválí tak, nebudeme koloběžky do ulic nasazovat,“ vysvětluje manažer společnosti Bolt Pavol Dzurjanin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V létě se na veřejných elektrokoloběžkách po Hradci zatím neprojedete

Léto je v Hradci Králové zatím bez elektrokoloběžek. Přestože Hradec Králové už měsíce jedná s provozovateli sdílených elektrokoloběžek o jejich návratu za nových podmínek, k dohodě mají stále daleko. Neshodnou se například na sankcích za špatné parkování. Je možné, že se…
Čtěte více

Sdílená kola se do ulic Hradce vrátí začátkem prázdnin

Sdílená kola bude v město Hradci Králové provozovat společnost nextbike Czech republik. Společnost již ve městě s touto službou působila. Na svém úterním zasedání výsledek výběrového řízení schválila rada města. Začátkem prázdnin tak bude v hradeckých ulicích rozmístěna stovka…
Čtěte více

Provozovatelé elektrokoloběžek budou v Hradci za jejich parkování platit. Až se vyznačí parkovací místa

Začátkem září loňského roku aktualizovalo město vyhlášku o místním poplatku, v rámci které došlo ke zpoplatnění veřejného prostranství pro parkování elektrokoloběžek. Vyhlášku přezkoumalo ministerstvo vnitra, které zpoplatnění parkování koloběžek uznalo, výhrady mělo k výši…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme