Dvě stovky studentů hradecké univerzity pomáhají dětem s online výukou

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: pixabay.com

Sami mají distanční výuku, která je pro ně jistým nepohodlím, ale i tak pomáhají. Řeč je o dvou stovkách budoucích učitelů z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, kteří momentálně pomáhají dětem na základních školách s online výukou, informuje Český rozhlas Hradec Králové.  

„Aktuálně víme zhruba o 200 studentech, kteří pomáhají s distančním vzděláváním dětí," říká mluvčí Univerzity Hradec Králové Jakub Novák.

Studenti mohou pomáhat například jako asistenti pedagoga, když nějaký žák nestíhá. Případně jsou pak po hodinách k dispozici při doučování látky, které školáci nerozumí. Tyto aktivity jsou následně většině studentů uznány jako praxe, kterou nyní ve školách absolvovat nemohou.

Studentka pomáhá v rodině lékařů

Simona Kubátová, studentka třetího ročníku pedagogické fakulty, momentálně pomáhá přímo v rodině: „Dostala jsem se přímo přes Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové do rodiny dvou lékařů. Jsem tam už od jarní vlny pandemie. Jedná se o kluka, který chodí do čtvrtého ročníku základní školy, tak mu pomáhám s výukou. Připojujeme se na učební hodiny a pomáhám mu i s domácími úkoly."

„A druhé dítko je v předškolním věku ve školce. Tak s tím také plníme různé úkoly předškolního vzdělávání a hrajeme si. Je to taková kombinovaná činnost."

Během podzimu chodila Simona do rodiny téměř každý den, teď kvůli psaní bakalářské práce dochází dvakrát týdně:
„Tím, že tam teď nechodím každý den, tak rodiče i děti říkají, že je pro ně složitější soustředit se na výuku. Když úkoly děláme společně, tak je to jednodušší. Pokud není něco jasné, tak to hned vysvětlím. Pokud to dělají děti samy, tak si to nemohou zkontrolovat a všechno je pak na rodičích."

Studentka Simona Kubátová si sice myslí, že klasickou praxi v plném rozsahu tato forma nenahrazuje, i tak má ale pocit, že její pomoc měla smysl.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Od pondělka jezdí školní autobusy a otevírá se tržnice na náměstí 28. října

Od dnešního dne si můžete zajít koupit určité druhy zboží na tržnici na náměstí 28. října. Technické služby Hradec Králové tak v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zahajují provoz městské tržnice. Prodej bude povolen za dodržení hygienických podmínek. Ve…
Čtěte více

Hradecká fakultní nemocnice má dvě další očkovací místa

Fakultní nemocnice Hradec Králové od úterý rozšířila kapacity očkování proti COVID-19. Lidé zaregistrovaní v centrálním rezervačním systému budou očkování také v ambulancích v Pavilonu akademika Bedrny, dosud se lidé očkovali pouze v přízemí Pavilonu interních oborů. Nemocnice…
Čtěte více

Za psy a popelnice můžete zaplatit až do půlky července

Hradečáci, stejně jako vloni, mohou hradit poplatky za psy a komunální odpady až do 15. července. Stejné je to také u místních poplatků z pobytu za 1. čtvrtletí roku 2021. Lhůta je tak prodloužená až o tři měsíce. Sazba poplatků zůstává stále stejná. Lepší bude platit…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme