Dva a čtvrt milionu korun obdrží královéhradečtí hasiči

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Nový mikrobus, hydraulický naviják nebo zajištění provozu systému varování obyvatelstva prostřednictvím hlásičů sirén.

Na nákup těchto a dalších pomůcek pro krajské hasiče vyčlenili radní města Hradec Králové částku dva a čtvrt milionu korun.

Finanční transakci ještě svým hlasováním stvrdí zastupitelé za týden. 

Podle informací tiskové mluvčí města Magdaleny Vlčkové je částka již v rozpočtu zastupitelstvem na tento rok vyčleněna. "Finanční prostředky, které město hasičskému sboru poukáže, jsou účelové a budou tudíž využity na zlepšení provozu integrovaného záchranného systému hasičů působících i na území města Hradec Králové," popsala mluvčí Vlčková.

Milion korun poputuje na pořízení mikrobusu, nákup sad na otevírání dveří a hydraulického navijáku. "Zbytek peněz poslouží pro dovybavení zásahové jednotky, konkrétně na nákup dýchacího přístroje, nafukovacího člunu a záchranných postrojů. Finanční prostředky zbydou i na zajištění provozu systému varování a vyrozumění obyvatelstva na území krajské metropole,“ vysvětlil za Magistrát města Hradec Králové Miloš Kříž z odboru krizového řízení. 

Profesionálové úzce spolupracují s dobrovolnými hasiči z Hradce Králové

S profesionálními hasiči úzce spolupracují i jednotky Sborů dobrovolných hasičů města Hradec Králové, které zřizuje a spravuje každá obec.

Velitele těchto jednotek jmenuje a odvolává starosta či primátor. "Členové jednotek dobrovolných hasičů musejí splňovat stejné požadavky jako profesionální hasiči v oblasti školení a výcviku, dále musejí projít i přísnými lékařskými prohlídkami. Jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Hradec Králové slouží spolu s profesionálními jednotkami společné směny a vyjíždějí společně do terénu na ostré zásahy," popsala činnost a přínos dobrovolných hasičů mluvčí radnice.

Dobrovolní hasiči z Hradce Králové jsou úspěšní nejen při ostrých zásazích, ale také při soutěžích. Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Plačice se stala vítězem prvního mistrovství České republiky jednotek SDH obcí ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Na soutěž přitom hasiči odjížděli jen tři a půl hodiny po ostrém zásahu při likvidaci škod napáchaných v Hradci Králové loňskou červencovou bouří. 

Příkladem práce dobrovolných hasičů je na příklad likvidace již zmíněných následků ničivé větrné pohromy anebo společný výjezd k požáru textilní továrny Mileta v Hořicích.

Dobrovolní hasiči z Hradce Králové při soutěži v roce 2012 | Foto: MmHK Dobrovolní hasiči z Hradce Králové při soutěži v roce 2012 | Foto: MmHK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř deset milionů

Příspěvek z městského rozpočtu na výměnu oken, dveří či opravu fasády si budou moci požádat majitelé domů v Hradci Králové, které jsou pod ochranou památkářů. Zastupitelé města v pondělí schválili podmínky dotačního programu na obnovu památkového fondu, letos v této…
Čtěte více

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme