Štítky: | MHD Hradec Králové | Hřbitov | Dušičky | MHD | hřbitovy | svátky |

Dušičky prodlouží otevírací dobu hradeckých hřbitovů, posílí i MHD

Na hřbitovy se více zaměří i hradečtí strážníci.
Na hřbitovy se více zaměří i hradečtí strážníci. | autor: hradeckralove.cz

Blížící se státní svátek Památka zesnulých bude stejně jako v minulých letech znamenat pro hradecké hřbitovy vyšší návštěvnost. Technické služby proto v příštích dnech rozšíří otevírací dobu městských pohřebišť a provoz kanceláře. Dopravní podnik posílí v dušičkových dnech dopravu do míst s velkými hřbitovy a častěji se na kontroly hřbitovů zaměří také strážníci městské policie.

Největší nápor návštěvníků letos hřbitovy očekávají o prodlouženém víkendu před samotnými svátky, a pak přímo v sobotu 2. listopadu, na kterou svátek Památka zesnulých letos vychází. Tomu také odpovídají opatření Technických služeb Hradec Králové, které provoz všech deseti městských pohřebišť zajišťují. 

„Připravujeme prodlouženou otevírací dobu na hřbitovech, která potrvá od 25. října do 3. listopadu. V této době budou hřbitovy otevřeny od 8 do 20 hodin, přičemž běžně máme nyní otevřeno od 8 do 17 hodin,“ přiblížila mimořádný rozšířený provoz vedoucí správy městských pohřebišť Naďa Štěrbová. Jedná se o hřbitovy, které se denně zamykají, a to Kukleny, Pouchov – civilní, vojenský i kolumbárium, Nový Hradec Králové a Na Zámečku. Ostatní hřbitovy se nezamykají a jsou přístupné stále.

V období před Dušičkami bude kancelář na hřbitově v Kuklenách otevřena v rámci běžného provozu, ve středu 30. října od 8 do 12 a od 13 do 16:30 hodin, mimořádná rozšířená úřední doba je pak naplánovaná na pátek 1. listopadu - od 8 do 16:30 hodin a v den Památky zesnulých, tedy v sobotu 2. listopadu, bude otevřeno v době od 8 do 13 hodin. Ve svátek 28. října bude kancelář uzavřena. 

„Po celý týden se budou návštěvníkům na všech hřbitovech věnovat naši pracovníci. Na požádání budou podávat informace o platbách za hrobová místa a zodpovídat další dotazy,“ dodává Naďa Štěrbová.

Které linky MHD posílí

V době zvýšeného ruchu na hřbitovech by si lidé měli dávat větší pozor na své věci, ne každý totiž na hřbitov míří vzpomínat na zesnulé. Opatrnost je na místě i přesto, že díky častějším kontrolám hřbitovů strážníky městské policie tady počet krádeží výrazně klesl.

Dostat se na největší hradecké hřbitovy městskou hromadnou dopravou nebude o Dušičkách problém. Na linky č. 3 a 9 nasadí dopravní podnik kloubová vozidla a bude mít připravenou i mimořádnou zálohu pro výpomoc linkám obsluhujícím hřbitovy. Všechny spoje linky č. 9 s odjezdem z terminálu mezi 8. a 19. hodinou budou o dušičkovém víkendu 2. a 3. listopadu zajíždět na konečnou zastávku Lesní hřbitov (v těchto časech nebude obsluhována konečná zastávka Malšovice – U střelnice). Ve dnech 29. a 30. října platí v MHD běžný provoz pro pracovní den, pouze nepojedou školní spoje (linky označené Š).

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více

Po Hradci jezdí pět nových autobusů. Mají i chladničky pro řidiče

Do vozové flotily hradeckého dopravního podniku během října a listopadu přibylo pět nových moderních autobusů. Vozy jsou klimatizované a mají trochu jinak uspořádaná sedadla, aby bylo uvnitř více místa. Nechybějí ani kamery, aby řidič mohl sledovat situaci ve voze. Pro řidiče je…
Čtěte více

Návštěvy hřbitovů se o Dušičkách bez roušky neobejdou

Letošní Dušičky budou jiné i v Hradci Králové. Na hřbitovech, které budou v období Dušiček otevřené od 8 do 20 hodin, je i přes výjimky doporučeno nosit roušky. Na vybraných hřbitovech v Hradci bude také k dispozici pracovník Technických služeb Hradec Králové, který v případě…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme