Dušan střílel, Tomáš chytal, tým hrál a Hradec vyhrál!

Hradečtí hokejisté se představili domácímu publiku po sobotním utkání na vlastním ledě s Mladou Boleslaví také hned v pondělí v dohrávce 17.kola s Hvězdou Brno. Na východ Čech zavítal velmi ambiciózní moravský celek, který se před sezónou netajil cílem postoupit do první osmičky týmů a hrát play-off. I před dnešním utkáním otevřeně prohlásil hostující trenér Igor Čikl, že si Brno jede po nepříliš vydařeném domácím zápase s Pískem do Hradce pro tři body "S Pískem jsme před vlastním publikem prohráli velice smolnou brankou na 2:3 a to nás si myslím zdravě nabudilo právě na Hradec, kam jsme jeli vyhrát a přiblížit se osmičce, která pro nás byla a stále je prvořadým cílem" hlásal trenér hostů.
Vše se pro Brno vyvíjelo velmi dobře, hned na začátku třetí minuty zvedl svoji pravici hlavní arbitr Vlček, který poslal za nevýrazný faul na trestnou lavici Miroslava Fišera. Ten se na "hanbě" nestačil ohřát ani půl minuty a hosté vedli po dorážce Petra Lipiny 0:1. Energetici odpověděli téměř bleskově, kousek za modrou se napřáhl Dušan Frosch, svoji dělovkou prostřelil zkušeného Richarda Hrazdíru a bylo vyrovnáno. O čtyři minuty později se mohlo domácí publikum radovat znovu, pěknou přihrávkou vybídl opět ke skórování hradeckého odchovance, ještě loni působícího v dresu extraligového Třince Dušana Frosche Jirka Matějíček, hradecký útočník si položil na led brněnského gólmana a zkušeně zavěsil. Po dvaceti vteřinách se naskytla Hradci další slušná příležitost k pokusu o výraznější náskok, tentokrát rozhodčí vyloučil prvního hráče Hvězdy, kterým byl asistent Karel Šefčík. Energetici se sice pokusili zvýšit vedení, ale po první střele na Hrazdíru jim jejich snahu utlumil po necelé půl minutě pro změnu kapitán Brna David Petlák, který vyrovnal na 2:2, tímto stavem také skončila první dvacetiminutovka. Ve druhé třetině se hrál spíše opatrný hokej s minimem šancí na obou stranách, vyjímkou byly příležitosti jak Brna tak Hradce v přesilových hrách. Nejprve chtěl dokončit svůj hattrick velmi aktivní Dušan Frosch, ale jeho teč minula snad o milimetry Hrazdírovu klec.Na druhé straně končily všechny pokusy Brna v náruči domácího brankáře Tomáše Duška, který podal opět velmi kvalitní výkon. Hráči tak šli do kabin po 40 minutách za nerozhodného stavu 2:2 a určitě se všem divákům vybavila poslední třetina nejenom s Mladou Boleslaví, ale i třeba s Ústím, kdy Energetici drželi po dvou třetinách nerozhodný stav, ale v té závěrečné inkasovali a prohráli o jediný gól. V těchto obavách nechal všechny fanoušky kanonýr pondělního večera Dušan Frosch pouze deset minut. Oproti poslednímu zápasu nepůsobili hradečtí v závěrečné části tak "zakřiknutě", nebáli se útočit a když se neujala první přesilová hra a teč hrdiny večera Frosche, muselo Hradci zákonitě přát štěstí v dalších šancích " V posledních utkáních jsme si vybrali tolik smůly, že dnes se už k nám muselo malinko štěstí přiklonit, jinak bych to už nechápal" řekl otevřeně asistent Energetiků Zdeněk Vinopal. Do konce třetí třetiny scházelo přesně 10 minut a 38 vteřin, trestnou lavici Brna zahříval Vojtěch Zounek za potrestání hráčské lavice hostů, protože na ledě hrála před malou chvílí šestice brňanů. Dušan Frosch znovu po přihrávce Jirky Matějíčka vypálil na Hrazdíru, ten tvrdou střelu neudržel a vyrazil před sebe, v následné dorážce se už hráč s číslem 38 na zádech nemýlil. Projel celé hřiště, v domácí pásmu padl na kolena a na sobě měl hned skoro všechny spoluhráče "Dnes jsem si věřil jako nikdy, jsem rád, že jsme vyhráli" řekl bezprostředně po zápase sám autor důležitého hattricku. Hradec dal Brnu další, možná rozhodující ránu hned za několik vteřin. Do sóla vybídl Míru Fišera další obránce Zdeněk Procházka, šikovný hradecký centr pěkně zkušeného Hrazdíru "vymotal" v brankovišti a zvýšil domácí náskok na nadějné dvě branky. Za tři minutu už bylo téměř rozhodnuto, Tomáš Jelínek přihrál na Dušana Frosche, ten prodloužil na dalšího nového hráče v domácím dresu Jardu Roubíka, který prostřelil Hrazdíru popáté. Výsledku dal konečnou podobu vteřinu před koncem po velice přísně nařízeném trestném střílení zkušený Marián Kacíř, ale to už nic nemohlo změnit na zisku důležitých třech bodů v dohrávce 17.kola pro hradecké Energetiky. V pozápasovém hodnocení mohl oplývat radostí po několika kolech doma znovu asistent Zdeněk Vinopal, který řekl doslova "Dnes jsme všichni cítili jak moc bychom potřebovali vyhrát, v sobotu jsme nehráli špatně, ale nevyšlo nám to s Boleslaví a o to víc měli dnes hráči chuť vyhrát s Brnem, které je v tabulce o dvě místa před námi. Po první inkasované brance jsem se moc bál o další vývoj, ale hráči jakoby branku nezaregistrovali a i když to možná v tabulce nevypadá s tímto velice zkušeným a kvalitním celkem dokázali hrát vyrovnanou herní partii a možná i více. Vyhráli jsme díky proměněným brankám v závěrečné části hry. Také musím pochválit především výkon všech hráčů, ale i našeho brankáře Tomáše Duška, který nás především za stavu 2:2 hodně podržel. Ve středu zajíždíme k dalšímu kolu do Písku a v sobotu přivítáme doma v posledním utkání základní části Třebíč, budeme bojovat dál zápas od zápasu." řekl na závěr hradecký asistent. Trenér hostů byl naopak po pondělním boji jeho svěřenců zklamán "Věděli jsme, že Hradec je velmi kvalitní, chtěli jsme vyhrát, protože v případě výhry bychom se posunuli blíže osmičce a vzdálili právě Hradci, ale nevyhráli jsme, na naší straně je tedy zklamáni, co víc mám k tomu říci" ptal se, nakonec už však neodpověděl a raději skončil hotující kouč. V dalším utkání přivítají Energetici v pondělí od 18.hodin Hvězdu Brno. Sestava HC VČE: Dušek - Spitzer, Procházka, Matějíček, Hendrich, Luštinec, Bartek (Veselý) - Frosch, Beck, Suchý, Fořt, Roubík, Jelínek, Bělka, Fišer, Nohejl, (Kolařík, Vašata, Fejgl). Branky: 02:08 Lipina (Tejkl) 0:1, 04:02 Frosch (Spitzer) 1:1, 08:31 Frosch (Matějíček, Beck) 2:1, 09:17 Petlák (Kacíř, Lipina) 2:2, 49:22 Frosch (Matějíček) 3:2, 50:10 Fišer (Procházka) 4:2, 53:37 Roubík (Frosch, Jelínek) 5:2, 59:59 Kacíř 5:3,Střely: 30:29, Vyloučení: 9:7 + Tejkl a Bakrlík (oba BRN) 10 OT, Využití: 1:2. Diváci: 1000.