Dům U Špuláků projde rekonstrukcí

Hradecká radnice chystá rekonstrukci domu U Špuláků na Velkém náměstí, ve kterém se v přízemí nachází obřadní síň. Zatím není rozhodnuto, kde se bude během oprav oddávat. Rekonstrukce proběhne ve více etapách a má skončit na jaře 2011.

Dům U Špuláků, který patří mezi nejhodnotnější barokní domy v Hradci Králové, je ve špatném stavu. „Jedná se o zásadní rekonstrukci tohoto objektu. Začátkem září se začne střechou, který by měla být do zimy opravená,“ uvedl náměstek primátora Josef Malíř. Dále přijdou na řadu   okna a  fasáda. Oprav se dočkají i vnitřní prostory. „V patře budou zasedací a výstavní prostory , také varhaník se přesune do patra. Předpokládáme, že vyřešíme i problémy se sociálním zařízením. Obřadní síň se stane konečně bezbariérovou,“ sdělil náměstek Malíř. O tom , kam se svatby přemístí  během rekonstrukce, se ještě jedná. „Svatby od podzimu letošního roku až do jara 2011 budou jinde. Máme několik variant. Největším favoritem je Městská hudební síň,“ řekl Malíř.
Historický dům U Špuláků byl postaven v druhé polovině 16. století a v roce 1742 prošel barokními úpravami. Naposledy se úpravy domu prováděly na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. „Rekonstrukce vyjde přibližně na padesát milionů korun a zhruba polovina částky půjde z fondů Evropské unie,“ dodal Malíř.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme