Štítky: | Doprava | omezení dopravy | kamion |

Dopravní studie má přinést důvody, proč omezit průjezd kamionů Pouchovem a Věkošemi

Ilustrační foto
Ilustrační foto | autor: hradeckralove.cz

Průjezd vozidel nad 3,5 tuny ulicemi v lokalitě Pouchov – Věkoše na svém středečním zasedání probírali radní města Hradec Králové. Podle požadavků komise místní samosprávy by měl být průjezd kamionů v několika ulicích v této oblasti omezen. Změny v dopravním značení lze ale zavádět až po projednání se všemi dotčenými orgány, omezení kamionové dopravy musí být současně řádně odůvodněno. Město si proto nechá na žádost zastupitelů zpracovat dopravní studii, která by mimo jiné měla ukázat, jestli v případě stanovení zákazu vozidel nad 3,5 tuny do oblasti Pouchov – Věkoše nedojde k dopravnímu přetížení v jiných částech Hradce.

„Dopravní posouzení dopadu případného omezení průjezdu nákladních aut v lokalitě Pouchov – Věkoše necháváme zpracovat na základě požadavku komise místní samosprávy a z řad zastupitelů města. V rámci této studie budeme mít zpracované dopravně inženýrské posouzení zmíněného dopadu. Zpracována budou i kapacitní posouzení křižovatek a směrových průzkumů. Chceme mít na stole také předpokládaný rozpočet, jehož součástí bude cena za instalaci dopravního značení, úpravu signálních plánů a případné další výdaje spojené s předpokládaným záměrem. Zhotovitel se rovněž musí seznámit se všemi podklady od zainteresovaných subjektů, kterými jsou komise místní samosprávy, dopravní inspektorát Policie České republiky, Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje a především Královéhradecký kraj, který je vlastníkem této komunikace,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Předpokládaná cena studie je 400 tisíc korun bez DPH, finální cenu ale určí až výsledek výběrového řízení. K jeho vypsání by mělo dojít ještě během září. Dopravní studii bude mít město do čtyř měsíců od podepsání smlouvy, pokud nedojde k závažnějším komplikacím. „Rozhodně chápeme požadavky místních, na druhou stranu není pro město zcela jednoduché vydat jednoznačný zákaz. Podle platné legislativy totiž není možné zakázat průjezd vozidel s hmotností nad 3,5 tuny pro určitou lokalitou, aniž by k tomu nebyl závažný důvod. Je zde také reálná obava z přesunutí tohoto dopravního problému do jiné části Hradce, což zcela jistě není to správné řešení. Zásadní pro nás budou stanoviska všech dotčených subjektů, které se k případnému návrhu omezení budou vyjadřovat,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí…
Čtěte více

Léto ve znamení úprav ulic a chodníků. Staví se i hala na Pouchově či hasičská zbrojnice

Opravy ulic, chodníků, rekonstrukce škol ale i sportovní hala na Pouchově nebo hasičská zbrojnice v Plotištích. To jsou úpravy a projekty, na kterých radnice pracuje během letních měsíců. Zhruba v polovině září bude zahájena samotná stavba objektu odlehčovací služby v Honkově…
Čtěte více

Prázdninové opravy silnic v Hradci omezí dopravu a přesunou zastávky MHD

Hradecké frekventované ulice Nezvalova, Pražská, Divišova a Jana Masaryka čekají během prázdnin výrazné opravy asfaltového povrchu. Práce již v minulém týdnu odstartovaly v Nezvalově ulici a potrvají do začátku srpna, další se připravuje v ulici Jana Masaryka od 20. července. Z…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme