Dopravní podnik přestrojí svých 250 zaměstnanců za téměř tři a půl milionu korun

Nové uniformy mají být pohodlnější.
Nové uniformy mají být pohodlnější. | autor: DPMHK

Více než 250 zaměstnanců hradeckého dopravního podniku vymění staré uniformy za nové. Prioritou podniku je nejen moderní reprezentativní vzhled, ale i pohodlnost oblečení a uniformy jsou také velmi důležitou součástí identifikace zaměstnanců. Nové uniformy nahradí ty stávající, které jsou už vzhledově i materiálově nevyhovující.

Řidiči trolejbusů a autobusů, řidiči autobusů zájezdové dopravy, směnoví dispečeři a kontroloři přepravy hradeckého dopravního podniku se budou letos oblékat ve zcela novém střihu, designu a materiálech. Nové uniformy, které mají celkem 11 oděvních součástí, nahradí stávající, které už jsou vzhledově i materiálově nevyhovující. Stejnokroje obléká 250 zaměstnanců a zaměstnankyň podniku, převážně řidičů a řidiček MHD a přestrojení zaměstnanců bude probíhat postupně během první poloviny roku 2021.

Oficiálně se všichni řidiči MHD představili v nových uniformách v pondělí 8. března. Další etapa proběhne na jaře, kdy zaměstnanci obdrží všechny zbývající výstrojní součástky. „Chceme, aby se naši řidiči cítili dobře, i proto, že jejich pohoda je významnou složkou všech opatření podporujících bezpečnost městské hromadné dopravy,“ řekl Zdeněk Abraham, předseda představenstva Dopravního podniku města Hradce Králové. Za přestrojení zaměstnanců zaplatí dopravní podnik celkově 3, 4 milionu korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jízdné v MHD zatím zůstává stejné. Úprava ceníku v budoucnu je ale nevyhnutelná

Ceny jízdného MHD v Hradci Králové zatím zůstávají stejné. Podle hradeckého náměstka Pavla Marka je však k v buducnu růst cen jízdného nevyhnutelný. Každým rokem rostou ceny vstupních nákladů, především pak mzdových či pohonných hmot aízdné se neměnilo za posledních pět let.…
Čtěte více

Hradecký dopravní podnik má dalšího milionáře

Pětice hradeckých řidičů byla oceněna od Dopravního podniku města Hradce Králové v tradičním projektu Jízda bez nehod. Nejvyššího čísla, 1,25 milionu kilometrů, najezdil za 25 let Petr Husák. Všichni ocenění řidiči pak společně najeli bez nehody více než čtyři miliony kilometrů…
Čtěte více

Hradecké elektrobusy už po městě najezdily tři miliony kilometrů

To, že hradecký dopravní pdonik oceňuje miliony najetých kilometrů bez nehod svých řidičů, už je známé. Nyní však překonal další magickou milionovou hranici. Přesněji hradecké elektrobusy od zahájení jejich provozu v roce 2013 najely po městě celkem tři miliony kilometrů. A to…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme