Dopravní podnik přestrojí svých 250 zaměstnanců za téměř tři a půl milionu korun

Nové uniformy mají být pohodlnější.
Nové uniformy mají být pohodlnější. | autor: DPMHK

Více než 250 zaměstnanců hradeckého dopravního podniku vymění staré uniformy za nové. Prioritou podniku je nejen moderní reprezentativní vzhled, ale i pohodlnost oblečení a uniformy jsou také velmi důležitou součástí identifikace zaměstnanců. Nové uniformy nahradí ty stávající, které jsou už vzhledově i materiálově nevyhovující.

Řidiči trolejbusů a autobusů, řidiči autobusů zájezdové dopravy, směnoví dispečeři a kontroloři přepravy hradeckého dopravního podniku se budou letos oblékat ve zcela novém střihu, designu a materiálech. Nové uniformy, které mají celkem 11 oděvních součástí, nahradí stávající, které už jsou vzhledově i materiálově nevyhovující. Stejnokroje obléká 250 zaměstnanců a zaměstnankyň podniku, převážně řidičů a řidiček MHD a přestrojení zaměstnanců bude probíhat postupně během první poloviny roku 2021.

Oficiálně se všichni řidiči MHD představili v nových uniformách v pondělí 8. března. Další etapa proběhne na jaře, kdy zaměstnanci obdrží všechny zbývající výstrojní součástky. „Chceme, aby se naši řidiči cítili dobře, i proto, že jejich pohoda je významnou složkou všech opatření podporujících bezpečnost městské hromadné dopravy,“ řekl Zdeněk Abraham, předseda představenstva Dopravního podniku města Hradce Králové. Za přestrojení zaměstnanců zaplatí dopravní podnik celkově 3, 4 milionu korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké elektrobusy už po městě najezdily tři miliony kilometrů

To, že hradecký dopravní pdonik oceňuje miliony najetých kilometrů bez nehod svých řidičů, už je známé. Nyní však překonal další magickou milionovou hranici. Přesněji hradecké elektrobusy od zahájení jejich provozu v roce 2013 najely po městě celkem tři miliony kilometrů. A to…
Čtěte více

Od pondělka jezdí školní autobusy a otevírá se tržnice na náměstí 28. října

Od dnešního dne si můžete zajít koupit určité druhy zboží na tržnici na náměstí 28. října. Technické služby Hradec Králové tak v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zahajují provoz městské tržnice. Prodej bude povolen za dodržení hygienických podmínek. Ve…
Čtěte více

Jednička bude na Novém Hradci jezdit až do konce října jinak

V souvislosti s rekonstrukcí vozovky v ulici Hlavní v Klukách na Novém Hradci Králové dochází od 1. dubna do 31.10.2021 k úpravě objízdné trasy linky číslo 1. Spoje linky, které obvykle pokračovaly do Kluků, pojedou po objízdné trase ulicemi Mužíkova, Na Biřičce, K Biřičce a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme