Dopravní podnik popřeje všem ženám plakátky i hlášením ve vozech a v rozhlase

K MDŽ popřeje i dopravní podnik.
K MDŽ popřeje i dopravní podnik. | autor: DPMHK

Dopravní podnik města Hradce Králové se rozhodl netradičním způsobem oslavit Mezinárodní den žen již v roce 2018 a letos v tom hodlá pokračovat. Symbolické blahopřání se objeví formou plakátu za čelním sklem či na letácích uvnitř všech  vozů MHD. K tomu ještě cestujícím dámám popřeje hlášení uvnitř vozu. A to není všechno, napočest něžného pohlaví se řidiči 8. března poprvé převléknou do nových uniforem.

Více než 250 zaměstnanců dopravního podniku vymění v roce 2021 staré uniformy za nové a tak se řidiči trolejbusů a autobusů MHD, řidiči autobusů zájezdové dopravy, směnoví dispečeři a kontroloři přepravy letos obléknou ve zcela novém střihu, designu a materiálech. Oficiálně se všichni řidiči MHD představí s novými oděvními součástkami najednou a to v právě pondělí 8. března 2021, kdy v nich obrazně i doslova popřejí ženám a dívkám.

„Je to způsob, v novodobých podmínkách hradecké MHD už skoro tradiční (již čtvrtým rokem), jak našim ženám v Hradci Králové připomenout tento krásný svátek. V necovidové době se navíc vždy uskutečnilo v tento den i neformální setkání našich zaměstnankyň s vedením společnosti,“ uvedl předseda představenstva DPmHK Zdeněk Abraham.

Královéhradecký dopravní podnik se snaží dlouhodobě navyšovat počet žen ve svých řadách a to především pak za čelním sklem autobusů a trolejbusů. Z 370 zaměstnanců je žen aktuálně 58 (16%), z toho právě 31 za volantem vozů MHD.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jízdné v MHD zatím zůstává stejné. Úprava ceníku v budoucnu je ale nevyhnutelná

Ceny jízdného MHD v Hradci Králové zatím zůstávají stejné. Podle hradeckého náměstka Pavla Marka je však k v buducnu růst cen jízdného nevyhnutelný. Každým rokem rostou ceny vstupních nákladů, především pak mzdových či pohonných hmot aízdné se neměnilo za posledních pět let.…
Čtěte více

Hradecký dopravní podnik má dalšího milionáře

Pětice hradeckých řidičů byla oceněna od Dopravního podniku města Hradce Králové v tradičním projektu Jízda bez nehod. Nejvyššího čísla, 1,25 milionu kilometrů, najezdil za 25 let Petr Husák. Všichni ocenění řidiči pak společně najeli bez nehody více než čtyři miliony kilometrů…
Čtěte více

Hradecké elektrobusy už po městě najezdily tři miliony kilometrů

To, že hradecký dopravní pdonik oceňuje miliony najetých kilometrů bez nehod svých řidičů, už je známé. Nyní však překonal další magickou milionovou hranici. Přesněji hradecké elektrobusy od zahájení jejich provozu v roce 2013 najely po městě celkem tři miliony kilometrů. A to…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme