Štítky: | MHD Hradec Králové |

Dopravní podnik naděluje cestujícím nové čekárny

Foto: Dopravní podnik HK
Foto: Dopravní podnik HK

Podobně jako každý rok i letos naděluje Dopravní podnik města Hradce Králové svým cestujícím několik nových čekáren na zastávkách MHD.

Letos jich je šest v různých částech města, kde dosud buď nebyly přístřešky vůbec, nebo ty stávající již dosluhovaly. Nově také budou některé zastávky MHD sloužit i regionálním dopravcům.

Za pětici čekáren zaplatilo město Hradec Králové 650 tisíc korun, šestou čekárnu zafinancoval dopravní podnik. Ten také všechny čekárny vlastními silami vyrobil i instaloval. „Zcela nově získaly přístřešky zastávky Truhlářská ve Věkoších, Bavlna ve směru do centra města a Emergency ve fakultní nemocnici. Lepší zázemí budou mít teď také cestující v zastávkách Heyrovského ve směru k Fortně, Letiště ve směru do centra a nová čekárna už také slouží v Malšovicích na zastávce Husův pomník,“ říká vedoucí správy majetku a investiční výstavby dopravního podniku Martin Kracík a dodává, že právě u poslední zmiňované zastávky se podařilo instalací nové čekárny přispět k lepšímu vzhledu lokality, když nahradila původní, umístěnou nevhodně blízko pomníku.

Dopravní podnik má obměnu, výstavbu i provozování přístřešků ve své pravidelné náplni práce. Většinou se jedná zhruba o pět čekáren ročně, ale například v roce 2012 jich bylo hned dvacet.

Královéhradecký dopravní podnik spravuje, včetně přilehlých obcí spadajících do II. pásma, 221 přístřešků na zhruba čtyřech stech zastávkách. Mnohé z nich čekárny vůbec nepotřebují, protože jsou jen výstupní nebo zázemí cestujícím zajišťuje jiný objekt, například terminál hromadné dopravy. Počet přístřešků, které potřebují obměnit je proto už malý - moderních prosklených čekáren je po městě 192. Všechny zastávky navíc prošly v nedávné době kompletní obnovou označníků. Hradecká stanoviště MHD jsou tak oproti jiným městům velmi moderní a přívětivá. „Za to, že jsou zastávky stále pěkné, můžeme poděkovat také cestujícím, kteří se k nim chovají hezky a neničí je. Hradec patří v tomto ohledu určitě mezi kultivovanější města,“ chválí cestující Martin Kracík.

Některé ze zastávek MHD se nově stávají také zastávkami pro autobusy regionální dopravy. Cestujícím těmito spoji poslouží nejen čekárny, ale i stávající označníky, kde jsou vyvěšené jízdní řády pro všechny druhy dopravy. Mezi zastávky s tímto provozem patří například Stoletá.

(Zdroj: Dopravní podnik města Hradce Králové a Magistrát města Hradce Králové)

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké městské spoje budou od zítřka jezdit jako o prázdninách

Hradecký dopravní podnik zavádí prázdninový provoz městských spojů již od června. Důvodem je především personální situace u řidičů, kterou městský dopravce již několik týdnů řeší výpomocí kolegů z technicko-hospodářských pozic nebo ze servisních dílen. Cestující se tak od středy…
Čtěte více

Chtěli jste si někdy zkusit řídit autobus? Můžete, hradecký dopravní podnik vám to umožní

Možná hledáte práci a možná si chcete jen zkusit řídit něco většího než je váš osobní vůz. V obou případech můžete navštívit akci hradeckého dopravního podniku, která se koná 8. června. Od 14 do 18 hodin se v areálu společnosti můžete dozvědět všechno o práci v podniku a také si…
Čtěte více

Dopravní podnik ocenil další řidiče v Jízdě bez nehod – přibyl i další „dvoumilionář“

Ve středu 15. prosince 2021 proběhlo v areálu dopravního podniku vyhodnocení tradiční soutěže Jízda bez nehod, kdy v jeho rámci další naši řidiči MHD převzali z rukou pana Pavla Marka - náměstka primátora města pro oblast majetku města a městských organizací a pana Zdeňka…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme