Dopravní podnik chystá pro Hradec nový jízdní řád

Hradeckou MHD čekají změny. Ilustrační foto
Hradeckou MHD čekají změny. Ilustrační foto | autor: hradeckralove.cz

Koncem prázdnin začne v královéhradecké MHD platit nový jízdní řád. Dopravní podnik města Hradec Králové jej hodlá uvést v platnost 29. srpna. Rozsah změn nebude velký - počet linek zůstane zachován. Změny by však měly více vyhovovat potřebám cestujících a také provozním podmínkám. To znamená především lepší rozložení spojů ve společných úsecích. Budoucí podoba nového jízdního řádu je již nyní vyvěšena na stránkách dopravního podniku, přičemž případné návrhy na změny zásadního charakteru je podnik připraven do nového jízdního řádu ještě zapracovat.

Změny vycházejí i z podnětu občanů Hradce Králové

Změny v jízdním řádu začal dopravní podnik připravovat už na počátku letošního roku. „Jedním z podnětů pro stanovení začátku platnosti nového jízdního řádu byla i plánovaná přestavba křižovatky Koruna. Nový jízdní řád měl původně kopírovat termín zahájení rekonstrukce křižovatky, odložení startu přestavby ale vyšlo na začátek prázdnin, kdy platí omezení v provozu MHD a kdy k zásadní změně jízdního řádu není vhodná doba. Proto je termín spuštění nového grafikonu stanoven na začátek školního roku, konkrétně na sobotu 29. srpna,“ uvedl vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna.
Při tvorbě nového jízdního řádu dopravní podnik spolupracoval s komisemi místní samosprávy v Hradci Králové a v potaz byly brány i připomínky z dopravně připojených obcí. Přihlíželo se také k námětům cestujících zasílaných dopravnímu podniku nebo zveřejňovaných v sociálních sítích. Poznatky přímo z terénu pak přinášeli i řidiči MHD. "Zdrojem pro tvorbu jízdního řádu jsou také výsledky anket a průzkumů, které si dopravní podnik zajišťuje. Informace, které vyplývají z našich dopravních a tradičních ročních průzkumů spokojenosti se službami MHD jsou velmi cenné,“ dodal František Meduna.

Na zásadní připomínky ještě není pozdě

Pro zjištění odezvy veřejnosti, zveřejňuje dopravní podnik budoucí jízdní řád v elektronické podobě na stránkách www.dpmhk.cz. Údaje nového jízdního řádu zájemci zjistí po vložení konkrétního data po 29. srpnu 2015. „Zásadní podněty, které očekáváme nejpozději do 31. července, pak do nového jízdního řádu ještě případně zapracujeme,“ vyzývá veřejnost ke spolupráci Meduna.
Knižní jízdní řád bude k dispozici v zákaznických centrech dopravního podniku a na terminálu hromadné dopravy od pondělí 24. srpna a jeho cena zůstává stejná – 40 korun.

Mezi konkrétní změny či novinky nového jízdního řádu patří:

  • přestup od zastávky Malšovice U Čechů na Lesní hřbitov (požadavek KMS Malšovice),
  • nové dva spoje po 20. hodině do Svobodných Dvorů (požadavek KMS Svobodné Dvory),
  • prodloužení některých spojů na lince č. 14 na zastávku Rusecká a u linky č. 25 v sobotu a v neděli spoje z a na zastávku Letiště (požadavek KMS Pouchov),
  • v sobotu a v neděli na linkách č. 1 a 2 v 17 hodin změna intervalu - na lince č. 1 z 15 minut na 30 minut a na lince č. 2 z 30 minut na 15 minut (požadavek KMS Nový Hradec Králové),
  • prodloužení spoje v pracovní den v odpoledních hodinách (požadavek Obecního úřadu Divec),
  • spoj linky č. 17 v 15.44 hodin z Terminálu HD bude zajíždět do Bělče nad Orlicí (požadavek Obecního úřadu Běleč),
  • přesunutí zajíždění do Vysoké v odpoledních hodinách pro školní děti (požadavek Obecního úřadu Vysoká),
  • prodloužení spoje linky č. 16 v pracovní den omezení dopravy v dopoledních hodinách (požadavek Obecního úřadu Stěžery),
  • posílení linky č. 24 od 6.00 do 10.00 hodin.

Novinkou je také rozšíření počtu zastávek na znamení v I. tarifním pásmu, a to v těch místech, kde nastupuje malý počet cestujících a zastávky jsou v návaznosti na II. tarifní pásmo, v němž jsou na znamení všechny. Celkem se změna dotkne 12 zastávek a to: Hradecký jezdecký klub, Chaloupky, Chaloupky U křížku, Koupaliště Flošna, Kravín, Obalovna, Plotiště U Doležalů, Plotiště U Žídků, Správčice, Svinary Škvárovka, U Letců a Zděná bouda. Označníky zastávek na znamení jsou značeny žlutě.

Pasažéři MHD se setkají také s novými názvy zastávek. Zastávka EuroCenter je v novém jízdním řádu označena jako Orlice park a zastávka Kluky se přejmenuje na Kluky planetárium.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
6.9.2015 18:47
Vladimír Svoboda (neregistrovaný)
MHD Hradec Králové Letíště autobus 15
Dobrý den.
Na Hradci Králové město na dlani pro občany, jízdní řády MHD na lince 15
je stále starý jízdní řád, platný do konce srpna 2015.Na jiných linkách jsou jízdní řády obnoveny.
Předem děkuje Vladimír Svoboda
7.9.2015 11:04
redakce (neregistrovaný)
RE: MHD Hradec Králové Letíště autobus 15
Dobrý den,
jízdní řády by měly být aktivní, ale možná zůstaly v paměti prohlížeče. Doporučujeme stránku s řády znovu načísti, ideálně pomocí kombinace kláves CTRL+F5
díky
27.4.2016 12:53
Romana Růžičková (neregistrovaný)
připomínky a prosby k úpravě jízdních řádů č.8 a č.25
Dobrý den.Prosíme hlavně zanechat linku č.8 a 25 i o prázdninách a důležité časy kole poledne a třinácté hodiny kdy jsou příměstské tábory a v tuto dobu vyjíždíme na různé akce od škol hlavně ZŠ Štefcova. Předem děkuji za kladné vyřízení jménem všech vychovatelek. R. Růžičková A ještě jednu prosbu mám,zda-li by č.8 mohlo jezdit ráno z nádraži již od 5:40. Opět dík za kladné vyřízení. R.R.
26.1.2019 17:50
Marie Cvejnová (neregistrovaný)
Dotaz na linku 1a2.
V radnici jste psali o nové lince č.4 a 21.A tím pádem úprava č 1 a č.2.Bude vycházet nový jízdní řád od 2.2.?Nebo nějaký dodatek na č. 1 a č.2?Děkuji.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Linka číslo 1 změní od 1. listopadu trasu

Dočasná změna trasy linky číslo 1 na Novém Hradci Králové je plánváa od 1. listopadu 2021. Stane se tak z důvodu pokračující rekonstrukce vozovky v ulici Hlavní v Klukách. Od pondělí až do 17. prosince 2021 budou všechny spoje linky číslo 1 ukončeny na zastávce "Nový Hradec…
Čtěte více

Chcete si vyzkoušet řídit autobus? Můžete přijít ve čtvrtek 14. října do dopravního podniku

Hradecký dopravní podnik pořádá ve čtvrtek 14. října ve svém areálu akci pro ty, co by si chtěli vyzkoušet řídit autobus a možná i zkusit povolání řidiče městské hromadné dopravy. Podnik by rád doplnil řady nejen řidičů, ale i automechaniků. Otevře v tento den tedy i své dílny,…
Čtěte více

Štve vás něco v hromadné dopravě? Můžete se vyjádřit, podnik chce spokojenost cestujících zkoumat

V období od 13. do 17. září se ve vozidlech a na zastávkách městské hromadné dopravy v Hradci Králové uskuteční již tradiční Průzkum spokojenosti s kvalitou služeb poskytovaných MHD v Hradci Králové. Tento průzkum se městě dělá v podstatě každoročně již od roku 2006. Vloni, kdy…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme