Štítky: | Domov U Biřičky | koronavirus |

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

Domov U Biřičky v karanténě.
Domov U Biřičky v karanténě. | autor: pixabay.com

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká fakultní nemocnice nám poskytla 500 odběrových setů, dalších 700 nakupujeme z našich finančních prostředků, odběry z nosohltanu pro PCR testy provedou naše vyškolené zdravotní sestry, jelikož kapacita odběrových týmů nestačí na tak velké množství testovaných v krátkém čase.

"Zatím fungujeme bez problémů, disponujeme zásobou ochranných pomůcek, metodickým týmem, krizovými interventy, ubytováním pro zaměstnance, " uvádí na webových stránkách Daniela Lusková, ředitelka zařízení.
Začátkem srpna letošního roku se nákaza COVID-19 objevila v zařízení poprvé, kdy se onemocnění objevilo u jedné z pracovnic, ovšem podařilo se zabránit rozšíření nákazy na další osoby, zejména díky přísným interním opatřením domova.

"Uvidíme, jak se to vyvine nyní, děláme maximum pro ochranu seniorů i zaměstnanců," dodává ředitelka. V tuto chvíli je nejen zákaz návštěv a vycházení klientů, ale je zastaven také příjem nových klientů. Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji. Ubytováno je zde 340 klientů, o které pečuje 240 pracovníků.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Hradecký Domov U Biřičky spolupracuje na nové aplikaci pro telemedicínu

Pomoc lékaře bude v největším domově seniorů v Královéhradeckém kraji pro klienty brzy dostupnější. Domov U Biřičky na Novém Hradci Králové se podílí na technologické novince - testují tu aplikaci do tabletů na takzvanou telemedicínu. Prostřednictvím ní se dokáží klienti za…
Čtěte více

Mezi hradecké podnikatele chce město rozdělit téměř čtyři miliony korun

Hradečtí podnikatelé se již podruhé dočkají přímé finanční pomoci od města. Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí, z nichž 346 se radní rozhodli vyhovět. Mezi podnikatele se tak rozdělí téměř 3,5 milionu korun. Dalších 480 tisíc korun by mohlo být rozděleno mezi hoteliéry,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme