Štítky: | Domov U Biřičky | koronavirus |

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

Domov U Biřičky v karanténě.
Domov U Biřičky v karanténě. | autor: pixabay.com

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká fakultní nemocnice nám poskytla 500 odběrových setů, dalších 700 nakupujeme z našich finančních prostředků, odběry z nosohltanu pro PCR testy provedou naše vyškolené zdravotní sestry, jelikož kapacita odběrových týmů nestačí na tak velké množství testovaných v krátkém čase.

"Zatím fungujeme bez problémů, disponujeme zásobou ochranných pomůcek, metodickým týmem, krizovými interventy, ubytováním pro zaměstnance, " uvádí na webových stránkách Daniela Lusková, ředitelka zařízení.
Začátkem srpna letošního roku se nákaza COVID-19 objevila v zařízení poprvé, kdy se onemocnění objevilo u jedné z pracovnic, ovšem podařilo se zabránit rozšíření nákazy na další osoby, zejména díky přísným interním opatřením domova.

"Uvidíme, jak se to vyvine nyní, děláme maximum pro ochranu seniorů i zaměstnanců," dodává ředitelka. V tuto chvíli je nejen zákaz návštěv a vycházení klientů, ale je zastaven také příjem nových klientů. Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji. Ubytováno je zde 340 klientů, o které pečuje 240 pracovníků.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bez zpěvu a tělocviku, ale s rouškou na tváři. I hradečtí prvňáci a druháci už chodí do školy

Do hradeckých základních škol se ve středu vrátili žáci prvních a druhých tříd, jejich výuku znovu umožnilo ministerstvo zdravotnictví. Děti musí být vybavené rouškami a nemají hodiny zpěvu či tělesnou výchovu. V Hradci se otevřelo všech sedmnáct základních škol v Hradci Králové…
Čtěte více

Program Antivirus II začíná pomáhat, do školek míří tisíce respirátorů

S druhou vlnou koronavirové pandemie rozhodlo město Hradec Králové o znovuzavedení balíčku s názvem Antivirus II, který rozdělí přibližně 2,8 milionu korun. Nově město zruší poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce příštího roku. Úlevy na nájemném by se měli…
Čtěte více

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme