Štítky: | Domov U Biřičky | koronavirus |

Domov pro seniory U Biřičky je opět v karanténě. Klientů je nakažených 27

Koronavirus uzavřel Domov U Biřičky
Koronavirus uzavřel Domov U Biřičky | autor: pixabay.com

Krajská hygienická stanice v Hradci Králové rozhodla o karanténě pro Domov u Biřičky. V největším pobytovém zařízení pro seniory v kraji je 27 pozitivních případů mezi klienty a dalších 15 mezi zaměstnanci. V podobné situaci byl domov už v říjnu. Nákaza se tentokrát nevyhnula ani vedení domova, s koronavirem se léčí hned několik klíčových lidí včetně například vrchní sestry. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

Podle ředitelky Daniely Luskové domov povolal záložní zaměstnance, se kterými se domluvil už na podzim, ochranných pomůcek má dost a personální situaci zatím zvládá. A to i proto, že současný stav je přeci jen o něco lepší než v říjnu, kdy v Domově u Biřičky onemocnělo 91 klientů a 57 zaměstnanců, tedy vlastně čtvrtina všech žijících a pracujících v domově.

Aktuálně je to 14 procent, i to si ale vyžádalo poměrně razantní opatření. Nemocných je 27 klientů, tj. 8% a 15 zaměstnanců, tj. 6%. Zejména jsou zasažena oddělení 4NP a 5NP. „Zaměstnanci začali odpadat, takže jsme se s paní ředitelkou domluvili, že uděláme výtěry u všech klientů. A když jsme zjistili, že počet případů opět začal stoupat, tak jsme se rozhodli, že bude bezpečnější, když zavřeme kompletně celý objekt," popisuje vrchní sestra Silvie Konczová.

Zavlečení nákazy je podle vyjádření domova způsobeno nedostatečnou účinností antigenních testů, kdy ani cyklus testování po 5 dnech u zaměstnanců a testování návštěv na vstupu není dostatečný. "S tímto rizikem jsme počítali a jsme rádi, že proběhl advent a Vánoce s návštěvami, pro jejich umožnění jsme udělali maximum," uvádí zařízení na svých webových stránkách.

Klienti nyní tedy nesmí opouštět zařízení a návštěvy mohou pouze, jsou-li opatrovníky, ke klientům v terminálním stadiu a ve špatném psychickém stavu. Zaměstnanci se pohybují pouze v režimu domov-pracoviště. Příjem nových klientů je omezen.

Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji. Ubytováno je zde 340 klientů, o které pečuje 240 pracovníků.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Nový pavilon navýší kapacitu Domova důchodců U Biřičky o desítky lůžek

Královéhradecký kraj připravuje stavbu nového pavilonu v areálu hradeckého Domova důchodců U Biřičky, který je největším zařízením svého druhu v celém kraji. Touto investicí se zvýší kapacita zařízení ze současných 320 na 400 lůžek. Zároveň se zkvalitní podmínky pro…
Čtěte více

Aldis by se měl stát největším očkovacím centrem v kraji

Nejméně pět očkovacích center by mělo vzniknout v Královéhradeckém kraji mimo nemocnice. Největším z nich by pak mělo být to, které bude zřízeno v kongresovém centru Aldis. Denně by tam mohlo vakcínu dostat 1000 až 1200 lidí. Pracovat a vypomáhat by tam měl i epidemiolog a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme