Štítky: | Domov U Biřičky | koronavirus |

Domov pro seniory U Biřičky je opět v karanténě. Klientů je nakažených 27

Koronavirus uzavřel Domov U Biřičky
Koronavirus uzavřel Domov U Biřičky | autor: pixabay.com

Krajská hygienická stanice v Hradci Králové rozhodla o karanténě pro Domov u Biřičky. V největším pobytovém zařízení pro seniory v kraji je 27 pozitivních případů mezi klienty a dalších 15 mezi zaměstnanci. V podobné situaci byl domov už v říjnu. Nákaza se tentokrát nevyhnula ani vedení domova, s koronavirem se léčí hned několik klíčových lidí včetně například vrchní sestry. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

Podle ředitelky Daniely Luskové domov povolal záložní zaměstnance, se kterými se domluvil už na podzim, ochranných pomůcek má dost a personální situaci zatím zvládá. A to i proto, že současný stav je přeci jen o něco lepší než v říjnu, kdy v Domově u Biřičky onemocnělo 91 klientů a 57 zaměstnanců, tedy vlastně čtvrtina všech žijících a pracujících v domově.

Aktuálně je to 14 procent, i to si ale vyžádalo poměrně razantní opatření. Nemocných je 27 klientů, tj. 8% a 15 zaměstnanců, tj. 6%. Zejména jsou zasažena oddělení 4NP a 5NP. „Zaměstnanci začali odpadat, takže jsme se s paní ředitelkou domluvili, že uděláme výtěry u všech klientů. A když jsme zjistili, že počet případů opět začal stoupat, tak jsme se rozhodli, že bude bezpečnější, když zavřeme kompletně celý objekt," popisuje vrchní sestra Silvie Konczová.

Zavlečení nákazy je podle vyjádření domova způsobeno nedostatečnou účinností antigenních testů, kdy ani cyklus testování po 5 dnech u zaměstnanců a testování návštěv na vstupu není dostatečný. "S tímto rizikem jsme počítali a jsme rádi, že proběhl advent a Vánoce s návštěvami, pro jejich umožnění jsme udělali maximum," uvádí zařízení na svých webových stránkách.

Klienti nyní tedy nesmí opouštět zařízení a návštěvy mohou pouze, jsou-li opatrovníky, ke klientům v terminálním stadiu a ve špatném psychickém stavu. Zaměstnanci se pohybují pouze v režimu domov-pracoviště. Příjem nových klientů je omezen.

Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji. Ubytováno je zde 340 klientů, o které pečuje 240 pracovníků.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Od pondělka jezdí školní autobusy a otevírá se tržnice na náměstí 28. října

Od dnešního dne si můžete zajít koupit určité druhy zboží na tržnici na náměstí 28. října. Technické služby Hradec Králové tak v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zahajují provoz městské tržnice. Prodej bude povolen za dodržení hygienických podmínek. Ve…
Čtěte více

Dvě stovky studentů hradecké univerzity pomáhají dětem s online výukou

Sami mají distanční výuku, která je pro ně jistým nepohodlím, ale i tak pomáhají. Řeč je o dvou stovkách budoucích učitelů z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, kteří momentálně pomáhají dětem na základních školách s online výukou, informuje Český rozhlas Hradec…
Čtěte více

Hradecká fakultní nemocnice má dvě další očkovací místa

Fakultní nemocnice Hradec Králové od úterý rozšířila kapacity očkování proti COVID-19. Lidé zaregistrovaní v centrálním rezervačním systému budou očkování také v ambulancích v Pavilonu akademika Bedrny, dosud se lidé očkovali pouze v přízemí Pavilonu interních oborů. Nemocnice…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme