Dokončení oprav kostela sv. Mikuláše či muzea. Hradecký magistrát hodnotí rok 2019

Jednou z dokončenou investicí je rekonstrukce kostela sv. Mikuláše.
Jednou z dokončenou investicí je rekonstrukce kostela sv. Mikuláše. | autor: MMHK

Blíží se konec roku a hradecký magistrát bilancuje. Kam letos směřovaly největší investice? Do revitalizace městských památek a komunikací. Dokončily se rekonstrukce budovy Muzea východních Čech, kostela sv. Mikuláše v Jiráskových sadech či schodiště Bono publico. Primátor města Alexandr Hrabálek konstatuje, že řada akcí byla dobře připravená a vedení města je úspěšně dokončilo.

Od dnešního dne bude v provozu nová cyklostezka spojující Pouchov, Piletice a Rusek, od dubna in-line bruslaři a cyklisté jezdí bezpečně do Vysoké nad Labem. Vedle těchto a dalších investic město a magistrát zároveň dokončily nebo pokročily k realizaci mnoha dalších projektů v rámci zajištění a fungování základních komunálních služeb ve všech oblastech, které spadají do kompetence radnice.

„Celá řada akcí byla dobře připravených, převzali jsme je již ve finální části a podařilo se nám je úspěšně dokončit. U dalších jsme pokročili v přípravě, u jiných jsme projektovou přípravu zahájili. Je mezi nimi spousta projektů, které nejsou tolik vidět a nejsou tak sledované jako fotbalový stadion. Jde o například opravy chodníků, silnic, školských budov, revitalizace parků, nákupy nových autobusů hradecké MHD nebo cisteren pro naše dobrovolné hasiče,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. „Velmi si cením i zásadního posunu v takových záměrech, jako je křižovatka Mileta, kde se nám podařilo dostat všechny důležité účastníky územního řízení k jednomu stolu a dosáhnout dohody tak, že máme platné územní rozhodnutí, a nebo vyřešení kauzy CTP,“ dodává primátor.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město chce obnovit veřejné prostory na Moravském Předměstí

V létě loňského roku dokončilo město projekt na úpravu veřejných prostranství v sídlišti Moravského Předměstí v Hradci Králové, kde bylo předběžně vytipováno šest lokalit, které v budoucnu čeká kompletní úprava a přeměna. Jako první by měly začít práce v lokalitě ohraničené…
Čtěte více

Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo…
Čtěte více

V pátek muzeum otevírá velkou výstavu představující dějiny Hradce

Replika Bia centrál, kde si bude možné vychutnat dobové filmy nebo exponát automobilu Start vyrobený v Hradci Králové v roce 1929. Muzeum východních Čech v Hradci Králové otevře v prosinci 2021 novou expozici přibližující dějiny města Hradce Králové. Čtyři sály ve dvou patrech…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme