Dokončení D 11: dojde k posunu?

Dokončení dálnice D 11 až do Hradce Králové dostalo včera novou šanci. Proběhlo totiž jednání mezi zástupci krajského úřadu, ministerstva dopravy, ministerstva zemědělství a majitelkou pozemků, přes které má dálnice vést. Dosud většina jednání zkrachovala, to poslední zatím ale dává určitou naději na dohodu.

Schůzky, které se kromě majitelky pozemků Ludmily Havránkové zúčastnil ještě hejtman Pavel Bradík, ministr zemědělství Petr Gandalovič a náměstek ministra dopravy Jiří Hodač. Cílem jednání však nebylo prozatím dobrat se konkrétního výsledku. Jak uvedl tiskový mluvčí krajského úřadu Imrich Dioszegi, výsledkem prvního kola jednání je přesvědčení všech zúčastněných stran, že tato forma řešení sporu má budoucnost a mohla by otevřít cestu rychlému řešení celého problému. "Negativní výsledek by byl, kdyby se všichni včera rozešli a řekli si, že společný dialog nemá smysl. Pokud by se jednání nerozeběhla, situace by byla na mrtvém bodě, ze kterého se teď celý proces pohnul správným směrem. Ve hře jsou stále dva výsledky – dobrý i špatný. K tomu dobrému je po včerejšku blíž. V konečném důsledku jde o dálnici k Hradci a ta by od momentu získání pozemků mohla stát během několika měsíců," uvedl Dioszegi.
Další termín jednání zatím nebyl stanoven, nicméně na dobrání se ke kompromisu mají obě strany přibližně tři měsíce. V průběhu listopadu by totiž měla o dalším postupu jednat vláda. Jednou z možností je přitom vyvlastnění pozemků.
V současné chvíli končí dálnice D 11 zhruba pět kilometrů před Hradcem Králové. Do města přivádí automobily provizorní sjezd, který vede přes Libišany. Kamiony pak sjíždějí z dálnice již za Chlumcem nad Cidlinou u Nového Města.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
31.7.2008 17:12
Diviš (neregistrovaný)
Takže stejně jako autobusové nádraží.20let slibů a nakonec bez ostychu velká sláva a přestříhávání pásek.Dálnice -15 let nic také jen sliby a výmluvy na paní Havránkovou a nyní když se vzpamatoval snad i pan hejtman Bradík, zase ale může nastat i špatná varianta.Nevím jestli si z lidí děláte legraci.Škoda,že se pan hejtman nedočká slavnostního přestřižení pásky i když by to bylo do dvou let.Předpokládám,že na místě hejtmana nemůže vydržet.A co tkhle pan Divíšek,dálnice se snad týká také města nejen kraje.Ten se jednání nezůčastnil asi to nepokládal za nutné,snad až nastane ta horší varianta.Zdar našim krajským a městským představitelům !!!!
7.8.2008 22:07
Aurelius (neregistrovaný)
Ten kousek dálnice bohužel nevyřeší to hlavní, co Hradec sužuje, a to je kamionová doprava na druhém silničním okruhu. A R35 - to jsou jen řeči, je v nedohlednu. Kromě toho se ty kamiony už brzy přivalí i od Opatovic k mostu u soutoku. A páni zastupitelé budou stále dělat mrtvé brouky a čekat ... na co vlastně - kdo jiný ten problém bude řešit, státní úřednictvo v Praze ?
10.8.2008 10:04
jezek (neregistrovaný)
Nevím co je za problém, kamiony na železnici a je vyřešeno. To by se však tomuto řešení nesmělo bránit. A také zrušení vyjímek, je jich už docela dost

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme