Štítky: | Hasiči Hradec Králové | Plačice |

Dobrovolní hasiči z Plačic už brzy nastartují svůj vánoční dárek

Dobrovolní hasiči z Plačic | Foto ze soutěže
Dobrovolní hasiči z Plačic | Foto ze soutěže

Nová hasičská zbrojnice v Plačicích se třemi garážemi, technickým i administrativním zázemím začíná sloužit svému účelu. V těchto dnech v ní bude poprvé garážovat nový cisternový vůz jednotky dobrovolných hasičů z Plačic v Hradci Králové.

Plačičtí se od jiných sborů dobrovolných hasičů v Hradci Králové liší tím, že budou pomáhat svým profesionálním kolegům při zásazích na nedaleké dálnici D11. Procházejí proto také o poznání jinou hasičskou průpravou.

Zhruba tři čtvrtě roku trvala rekonstrukce hasičské zbrojnice sloužící nejen plačickým dobrovolným hasičům, ale i dětem, které sem pravidelně za hasiči docházejí a tráví s nimi volný čas. „Původní budova už potřebám hasičů nevyhovovala, jednak chybělo důstojné technické a administrativní zázemí a také bylo třeba přizpůsobit garážový prostor cisternovému vozidlu. Rekonstruovaná budova už plně vyhovuje i dispozičně a umožňuje tím pádem pohodlnější práci s dětmi i důkladnou přípravu na výjezdy,“ vysvětluje velitel královéhradeckých dobrovolných hasičů Jiří Kubec.

Rekonstrukce a přístavba přilehlé garáže vyšla město Hradec Králové zhruba na dva a půl milionu korun. 

Hasiči z Plačic budou pomáhat při zásazích na dálnici D11

Plačičtí hasiči mají díky svému umístění poblíž budoucí dálnice D11 oproti svým kolegům v jiných částech města odlišnou průpravu a výcvik. Už teď zasahují s profesionálními hasiči při výjezdech. V následujících dnech jim k tomu začne sloužit i nový cisternový vůz, který nyní prochází posledními kontrolami a úpravami v automobilových dílnách v Polsku.

„Dobrovolní hasiči bývají často neprávem v pozadí za těmi profesionálními. Jsou to však lidé s civilními zaměstnáními, kteří jsou hasiči nad rámec svých běžných pracovních povinností. Jsou to však také oni, kteří pracují s dětmi, inspirují je a vedou k hasičským zájmům a koníčkům a pomáhají jim je proměnit ve skutečnost,“ uvedl primátor města Zdeněk Fink.

Primátor Fink také dodal, že jde o jedinou neprofesionální složku ochotnou a schopnou kdykoliv v hojném počtu takto zasahovat. Důkazem toho je například i nedávný společný výjezd s profesionálními hasiči k požáru hořické textilní továrny Mileta. 

Dobrovolní hasiči z Plačic jsou mimojiné také mistry ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více

Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme