Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Nově budou povinné respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky.
Nově budou povinné respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky. | autor: pixabay.com

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.

Z důvodu částečné uzavírky hradecké ulice Za Škodovkou dochází od 1. března až do 30. června příštího roku ke změně trasy linek č. 16 a 16Š v úseku Hlavní nádraží – Svobodné Dvory a zpět.

Zrušené jsou zastávky ZVU (pro linku č. 16 a 16Š), ŽIŽKOV, KAVÁK. Autobusy budou zastavovat na náhradních zastávkách TERMINÁL HD (nástupiště B1 směr Stěžery, nástupiště D2 směr Roudnička), NA OKROUHLÍKU, KAVÁK (u prodejny Koupelny Ptáček). Časy odjezdů spojů z ostatních zastávek zůstávají nezměněny.

Účinnější ochrana úst a nosu

Od čtvrtka 25. února 2021 budou ve veřejné dopravě, stejně jako v obchodech, provozovnách služeb či ambulantních zdravotnických zařízeních, povinné respirátory FFP2, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky. Nařízení se vztahuje na cesty MHD, včetně zastávek a nástupišť.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké elektrobusy už po městě najezdily tři miliony kilometrů

To, že hradecký dopravní pdonik oceňuje miliony najetých kilometrů bez nehod svých řidičů, už je známé. Nyní však překonal další magickou milionovou hranici. Přesněji hradecké elektrobusy od zahájení jejich provozu v roce 2013 najely po městě celkem tři miliony kilometrů. A to…
Čtěte více

Od pondělka jezdí školní autobusy a otevírá se tržnice na náměstí 28. října

Od dnešního dne si můžete zajít koupit určité druhy zboží na tržnici na náměstí 28. října. Technické služby Hradec Králové tak v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zahajují provoz městské tržnice. Prodej bude povolen za dodržení hygienických podmínek. Ve…
Čtěte více

Dvě stovky studentů hradecké univerzity pomáhají dětem s online výukou

Sami mají distanční výuku, která je pro ně jistým nepohodlím, ale i tak pomáhají. Řeč je o dvou stovkách budoucích učitelů z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, kteří momentálně pomáhají dětem na základních školách s online výukou, informuje Český rozhlas Hradec…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme