Štítky: | Rock for People | Doprava | policie |

Do Hradce už se valí fanoušci na Rock for People

Čtyřdenní festival právě začíná.
Čtyřdenní festival právě začíná. | autor: Rock for People

Dnes v Hradci Králové začíná čtyřdenní hudební festival Rock for People a minimálně řidiči na hradeckých silnicích už nájezdy desítek tisíc fanoušků pociťují. Na silnicích se tvoří kolony.  Pořadatelé očekávají příjezd hudebních fanoušků z Česka i ze zahraničí. Policie proto posílí dopravní hlídky a řidiči musí počítat i s namátkovými kontrolami. Město bude zkrátka  čtyři dny trochu vzhůru nohama, více lidí v obchodních centrech a hudba nesoucí se do okolí hradeckého letiště. Program festivalu je letos nadupaný, některé typy vstupenek je ještě možné zakoupit.

 

Příjezdové a odjezdové trasy pro osobní automobilovou dopravu jsou během festivalu označeny speciálním dopravním značením a provoz bude řízen organizátory ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Hradec Králové. „Hlídky dopravní i pořádkové policie budou zejména monitorovat příjezdové trasy na hradecké letiště, dohlížet na plynulost dopravy a kontrolovat dodržování pravidel silničního provozu. Dále se zaměří na případné požívání alkoholu a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel a také cyklistů,“ upozorňuje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Místní komunikace v okolí Parku 360 budou dopravně omezeny a všechny příjezdové a odjezdové trasy budou v průběhu festivalu a po jeho skončení označeny speciálním dopravním značením.

Kudy se na festival bude jezdit

„Okolo letiště bude na komunikacích snížena rychlost na 30 km/h. Budou dvě příjezdové trasy - jedna od Předměřic nad Labem a druhá od centra města, která bude z části jednosměrná. Po městě i v jeho okolí budou k navádění návštěvníků umístěny směrové šipky. Upozorňujeme všechny řidiče, že vzhledem k předpokládanému navýšení počtu chodců a cyklistů na přilehlých komunikacích bude nutné dbát zvýšené opatrnosti a zejména ohleduplnosti. Žádáme běžné řidiče, aby se okolí letiště pokud možno úplně vyhnuli. Dbejte pokynů policistů i pořadatelů a mějte dostatečnou časovou rezervu,“ žádá za policii mluvčí Iva Kormošová.

Fanoušky na místo dopraví i kvyadlová hromadná doprava. Jízda na lince je zdarma Její rozpis je ZDE.

Město bude zkrátka nyní několik dnů plné rockových nadšenců, určitě to pocítí i obchodní centra v okolí letiště. A také samozřejmě hluk linoucí se z parku budou muset vydržet obyvatelé okolních čtvrtí a obcí.

Letos je program nadupaný zvučnými jmény

Osm pódií, více než sto interpretů a desítky tisíc fanoušků zaplní v následujících čtyřech dnech Park 360 u Hradce Králové. Namátkou lze jmenovat kapely The Prodigy, The Offspring... Nadupaný program láká i na hvězdy jako je Keanu Reeves nebo Avril Lavigne.

Rock for People však nebude jen o hudbě. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program i pod taktovkou CzechCrunche, který nabídne debatu Čestmíra Strakatého s Lukášem Hejlíkem a Kristou Audi Turynovou. V sobotu pak dojde na debatu Vojtěcha Sedláčka se zástupci Toyoty a společnosti Devinn, kteří promluví na téma vodíkové budoucnosti.

Mimo to dorazí Aleš Zbořil a jeho AZ-kvíz. Česká televize přiveze také svůj oblíbený pořad Hyde Park moderovaný Danielem Stachem. Ten si ve čtvrtek popovídá s Dexterem Hollandem, frontmanem kapely The Offspring, který se mimo své pěvecké kariéry věnuje i molekulární biologii. V tomto oboru je dokonce držitelem doktorátu na Kalifornské univerzitě.

29. ročník festivalu skončí 15. června.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Železniční podjezd směrem do Kuklen čeká rekonstrukce. Jak dlouho bude uzavřen?

Podjezd pod železniční tratí, který spojuje křižovatku Koruna s hradeckými Kuklenami, se dočká rekonstrukce. Díky ní bude průjezd Hradcem Králové tímto frekventovaným silničním úsekem plynulejší i bezpečnější. Rekonstrukce podjezdu je součástí modernizace železniční stanice,…
Čtěte více

Dopravní podnik vypnul starý e-shop, je nutné se zaregistrovat znovu

Lidé, kteří ve vozech městské hromadné dopravy v Hradci Králové využívají časovou jízdenku, se musí zaregistrovat na novém e-shopu. Starý online obchod hradecký dopravní podnik k pondělí 17. června vypnul, původní odkaz na nákup jízdenek již nefunguje. Díky změně by se měla…
Čtěte více

Elektrokoloběžky už si v Hradci můžete půjčit. Město zpřísnilo pravidla používání

V hradeckých ulicích už opět můžete vídat elektrokoloběžky. Ve městě fungovaly už dříve, ale před časem zmizely. Nyní hradečtí zastupitelé schválili dohody o pravidlech provozu sdílených elektrokoloběžek se společnostmi Lime Network a TO-MI electro CZ. Každá z nich bude mít v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme