Do budov krajského úřadu stále zatéká

Opravy Pivovarského náměstí v hradeckém Regiocentru pokračují. Už několikátá etapa prací, při kterých se dělníci snaží utěsnit izolace, aby do budov nezatékalo, nebude podle nových odhadů zdaleka poslední. S problémy se pivovar potýká řadu let.

Do nových budov stále zatéká. Voda se objevila krátce po uvedení do provozu na konci roku 2007. Předchozí opravy problém nevyřešily zcela a tak se letos v půli července náměstí znovu veřejnosti uzavřelo. Odhady, že stavbaři opustí prostor v září, se však nyní zdají jako liché. „Část náměstí směrem k Velkému náměstí se bude opravovat až příští rok. Práce začnou zřejmě začátkem května,“ řekl Sedmičce náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Vladimír Derner.
Práce na izolacích ale ruší krajské úředníky, omezují výuku hradecké univerzity a především vadí turistům. Opakovaně se kvůli opravám uzavírá náměstí nebo jeho část a mimo provoz jsou i schody vedoucí z náměstí k zimnímu stadionu. Situaci nyní ještě více zkomplikovalo současné uzavření schodiště Bono Publico. Jiná možnost ale podle vedení Kraje není. „Celé náměstí je vlastně střecha úřadu, kterou kvůli špatné izolaci teče dovnitř. Po opravách střechy budou následovat opravy poškozeného interiéru,“ vysvětlil týdeníku Sedmička mluvčí krajského úřadu Imrich Dioszegi.
Vedle omezení pro pěší a turisty se lidé nejvíce stěžují na odfláknutou práci. „Svědčí to o nekvalitní práci a bude to stát zbytečně další peníze, přestože říkají, že se všechno opraví v rámci záručních lhůt. Je pro mne nepochopitelné, že se prostavěly takové peníze a práce není kvalitní. Myslím si, že selhala i kontrola,“ řekla Sedmičce Drahomíra Hurdálková z Hradce Králové.
„Průběžně řešíme reklamace různých závad týkajících se například sádrokartonů či fasády na nádvoří, poškozené jsou i některé podlahové krytiny,“ doplnil Sedmičce náměstek Derner s tím, že Kraj má jen omezené možnosti, protože areál rekonstruovaný na leasing není v jeho majetku. „Problém je, že kraj je pouhým podnájemcem krajské správy nemovitostí, která je nájemníkem firmy Immorent. Přestavba byla pořízena na leasingovou smlouvu a z toho vyplývá naše právní pozice při vymáhání odstranění závad. Je to ostuda kraje, který si neohlídal kvalitu prací. Je jasné, že pořizování nemovitostí na leasing zprostředkovaně přes soukromou firmu je velmi rizikové,“ dodal Sedmičce Vladimír Derner.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme