Dnes se turistický vláček poprvé vydá po hradeckých lesích

Vláček se vydá do lesů.
Vláček se vydá do lesů. | autor: mmhk.cz

Turistický vláček hradeckého dopravního podniku, který od začátku června znovu projíždí ulicemi města, bude nově zajíždět i do areálu kempu Stříbrný rybník. Vůbec poprvé se na trasu po hradeckých lesích vydá ve čtvrtek 17. června. Od července by pak mohl zahájit pravidelnou středeční jízdu od Muzea východních Čech až do areálu kempu, kde bude na cestující čekat novinka v podobě malého letního kina.

„Spolupráce našich organizací funguje skvěle a tento projekt to jen potvrzuje. Dopravní podnik města Hradce Králové opět vypravil na cestu turistický vláček, který bude vůbec poprvé zajíždět do areálu kempu Stříbrný rybník, který je pod správou Městských lesů. Každý čtvrtek se tak cestující budou moci od recepce kempu vydat na cestu po hradeckých lesích. Během hodinu a půl dlouhé jízdy cestující navštíví zábavní Park Na Větvi, rytířské hradiště, oboru se zvířaty a rybník Výskyt. Poté budou moci vláček využít zájemci o jízdu od kempu do centra města, kam se vydá v 16.30 hodin,“ říká náměstek primátora pro oblast správy městských organizací Pavel Marek. Na trasu po hradeckých lesích bude vláček vyjíždět od Stříbrného rybníku v 9, 11, 13 a 15 hodin.

Do areálu kempu Stříbrný rybník by měl turistický vláček zajíždět také ve středu večer. „V kempu připravujeme malé letní kino, které zatím plánujeme spustit od července. Domluvili jsme se s hradeckým dopravním podnikem, zda by mohl turistický vláček dopravit návštěvníky od Muzea východních Čech k nám do areálu Stříbrného rybníku na promítání. Zpět se návštěvníci filmové projekce dostanou běžnými spoji městské hromadné dopravy,“ doplňuje ředitel Městských lesů Milan Zerzán. Vyjíždět by měl vždy ve středu v 19 hodin, samotná cesta potrvá přibližně 30 minut. Jízdné bude činit 50 korun.

Turistický vláček však nabízí zájemcům i dvě tradiční trasy po zajímavých místech Hradce Králové, a to každou středu a v pátek s odjezdem ve 14, 15, 16 a 17 hodin od Muzea východních Čech. Kompletní ceník jízdného spolu s podrobným popisem tras je k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jaké novinky v lesích a vodách v okolí Hradce nás letos čekají?

Rozšíření obory s jeleny, nová obůrka s divočáky, dokončení lesního okruhu s napojením mimo hlavní silnici u Zděné boudy směrem k Lesnímu hřbitovu, obnova tůně v přírodní památce Běleč – střelnice. To vše má v plánu společnost Městské lesy Hradec Králové…
Čtěte více

Za výtěžek z prodeje použitých věcí se nakoupilo šest stovek dubů do hradeckých lesů

Před časem Hradecké služby zřídily ve sběrném dvoře na Bratří Štefanů místo, kde lidé mohli darovat věci k dalšímu využití. Ty si pak za malou částku může koupit někdo jiný. V rámci projektu RE-USE bylo v roce 2020 vybráno téměř 4 500 korun, za kteréKč, za které městské lesy…
Čtěte více

S větším počtem návštěvníků v hradeckých lesích roste i množství odpadků

V době vládních omezení tráví většina lidí volný čas v přírodě. Ovšem nárůst pohybu obyvatel znamená pro Městské lesy Hradec Králové také větší množství odpadků. Naštěstí končí většina v odpadkových koších, ale roušky a respirátory nejsou v lesích výjimkou, uvádí Český rozhlas…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme