Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

TJ Slavia se chystá na výměnu vodovodního řadu v severní části haly.
TJ Slavia se chystá na výměnu vodovodního řadu v severní části haly. | autor: hradeckralove.cz

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak podpoří celkem 23 akcí z Fondu na podporu veřejně prospěšných projektů. 

„Takové dotace na podporu sportovních klubů a jejich zázemí jsou pravidelným vyjádřením podpory ze strany města směrem k těmto subjektům. V Hradci Králové má vedle hokeje, fotbalu a basketbalu samozřejmě místo také řada dalších sportů, které si zaslouží naši pozornost, jako jsou třeba tenis a atletika či vodní sporty,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Jedny z nejvyšších dotací získají například TJ Sokol Hradec Králové na zastřešení tribuny a hlasatelny či úpravu šaten nebo Tenis – centrum STJ HK, kteří dotaci využijí na generální rekonstrukci a výměnu povrchů devíti antukových kurtů. 

„Jednou z dalších je také dotace ve výši 750 tisíc korun pro TJ Slavia, kterou město poskytne na výměnu vodovodního řadu v severní části haly,“ doplňuje primátor.

Celkem město mezi 23 investičních i neinvestičních akcí rozdělí více než 4,16 milionů korun. Ke stavebním a dalším úpravám by mělo na sportovištích dojít během tohoto nebo příštího roku.

Vedle rozvoje a údržby sportovišť město podporuje také sportovní reprezentanty. V rámci Fondu na podporu veřejně prospěšných projektů se město chystá podpořit také například Královéhradecký volejbalový svaz dotací ve výši 80 tisíc korun, kterou má svaz využít na projekt 100 let českého volejbalu v Hradci Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hala na Pouchově bude hotová na podzim. Kromě TJ Sokol ji bude využívat i veřejnost

Na jaře loňského roku odstartovala stavba nové tělocvičné haly na Pouchově v Hradci Králové, která nabídne dvě tělocvičny, sociální zázemí, šatny, úložné prostory, galerii (tribunu) i parkoviště s 46 místy.  Stavební práce by měly být dokončené na podzim. Za vybudování…
Čtěte více

Hala Slavie bude patřit městu. To do ní investuje desítky milionů

Každoročně město Hradec Králové přispívá klubu TJ Slavia na provoz a nutné opravy její haly v Orlické kotlině, největšího sportovního zařízení tohoto druhu v republice. V roce 2018 město poskytlo dotaci téměř jedenáct milionů korun na novou palubovku. Nyní je potřeba za zhruba…
Čtěte více

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme