Štítky: | fontány | mlhoviště |

Děti se mohou těšit na mlhoviště. Hradec je spustí ve čtvrtek

Mlhoviště v Šimkových sadech.
Mlhoviště v Šimkových sadech. | autor: MMHK

Přesně 25. června budou Technické služby Hradec Králové spouštět oblíbená mlhoviště na území městě. Hradec jich má celkem jedenáct. Od poloviny května jsou také po městě postupně uváděny do provozu hradecké fontány, jejichž spuštění ovlivnilo mimo jiné vládní opatření spojené s koronavirem nebo pravidelná údržba. Až na výjimky budou všechny v provozu od příštího týdne.

„Mlhoviště jsou velmi oblíbenou atrakcí, která příjemně osvěží vzduch v horkých letních měsících. Obvykle byla spouštěna o něco dříve, ale vzhledem k vládním opatřením týkající se koronaviru muselo být jejich spuštění o několik dní posunuto,“ říká náměstkyně primátora pro oblast majetku města Věra Pourová. V Hradci Králové se jich nachází jedenáct, a to v Šimkových sadech, v ulicích Čajkovského, Třebechovická, Jungmannova, Kejzlarova, Palachova, Pod Zámečkem, Severní, Truhlářská ve Věkoších a ještě dvě ve Štefánikově ulici. „Do budoucna zvažujeme jejich počet ještě rozšířit,“ dodává náměstkyně Pourová.

Od začátku května jsou postupně do provozu uváděny také hradecké fontány. Mezi prvními byly spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. „Opatření spojená s pandemií zasáhla i do takové oblasti, jako je spuštění hradeckých fontán, jelikož některé se nacházejí v oblastech, kde v minulosti docházelo k vyšší koncentraci osob. Z tohoto důvodu docházelo k jejich spouštění postupně. Zároveň u některých probíhá pravidelná údržba, která byla zkomplikována zpožděnou dodávkou dílů ze zahraničí. Nyní se čeká pouze na dodávku dvou čerpadel. Jakmile proběhne jejich instalace na Ulrichovo náměstí a na náměstí 28. října do potůčku, tak již budou téměř všechny hradecké fontány v provozu,“ říká náměstkyně Pourová. Mimo provoz zůstanou přes léto pouze fontána na náměstí 28. října z důvodů rekonstrukce nedalekého obchodního domu a také kašna na Malém náměstí, na jejíž opravě se v těchto dnech pracuje.

Vzhledem k některým událostem loňského roku žádá město spolu s Technickými službami Hradec Králové, aby lidé fontány neznečišťovali nebo je dalším způsobem neznehodnocovali, což platí také pro mlhoviště. „Měli jsme v minulosti několik případů, kdy se lidé ve fontánách koupali, navíc při podezření z poškození fontány, se události postupovaly k řešení správnímu orgánu. Byly i případy, kdy lidé znečišťovali veřejné prostranství nebo budili veřejné pohoršení v okolí fontán. V takovém případě hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun,“ říká mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Kašnu v historickém centru města čeká rekonstrukce

Kašna na Malém náměstí v Hradci bude na příští sezonu připravena. Letos musela být odstavena, protože kvůli jejímu špatnému technickému stavu sákla. V příštím roce dostane kašna nové opláštění, repasi potřebuje i technologie a elektroinstalace. Hradecké technické služby…
Čtěte více

Mlhoviště se budou spouštět od dnešního dne. Kde všude na ně v Hradci narazíte?

Léto už udeřilo v plné síle, koupaliště Flošna bude za chvíli den co den narvané. Zchladit se ale mohou především děti i na několika mlhovištích ve městě. Od dnešního dne je postupně začnou hradecké technické služby spouštět. Ve městě jich je celkem osm a slouží k ochlazení…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme