Desítky pejsků z množírny už hradecký útulek nabízí k odběru

Pejska si můžete vybrat na webu útulku.
Pejska si můžete vybrat na webu útulku. | autor: Městský útulek

Do hradeckého městského útulku pro opuštěná zvířata bylo v říjnu umístěno do předběžné náhradní péče zhruba sedm desítek psů, které na pokyn Krajské veterinární správy v součinnosti s Policií ČR zajistil Odbor životního prostředí magistrátu města. Městu se v minulém týdnu podařilo získat psy do svého vlastnictví. Díky tomu jim bude možné zajistit nový domov v rodinném prostředí. Od dnešního dne může veřejnost žádat o jejich osvojení.

 

„Do poslední chvíle jsme se psy museli nakládat jako s vlastnictvím cizí osoby, tudíž jim nebylo možné ihned po převozu do útulku zajistit vhodný domov. Již začátkem prosince jsme v zastupitelstvu podpořili návrh na přijetí psů do vlastnictví města, čekalo se však na podpis ze strany nyní už bývalého majitele. Ten se v minulém týdnu podařilo zajistit, tudíž jsme mohli prakticky okamžitě zahájit darování psů do nových domovů,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Psi byli do hradeckého útulku, který je pod správou technických služeb, umístěni do předběžné náhradní péče v říjnu. Město jejich péče přišla na více než jeden milion korun. „Ačkoliv byl zájem veřejnosti veliký a útulek dostal nespočet granulí a dek, za což samozřejmě patří všem obrovské poděkovaní, tak bohužel to ani zdaleka nepokrylo veškeré náklady, které byly s péčí o psy spojené. Abychom co nejdříve mohli psy umístit do nových domovů, rozhodli jsme se tuto částku po majiteli nevymáhat a jít mimosoudní cestou, díky tomu mohou tito pejsci nalézt nový domov o řadu měsíců dříve. Velké poděkování za mimořádné osobní nasazení však patří paní Horákové, panu Jeřábkovi a všem jejich kolegům z technických služeb, kteří se v útulku o psy starali a starají,“ dodává primátor. První psi by mohli být novým majitelům darováni již během tohoto týdne.

Nabídka všech psů je k dispozici na webových stránkách hradeckého útulku. Žadatel o psa si jej může vybrat a na odbor majetku musí zaslat svou žádost. „Předpokládáme skutečně velký zájem veřejnosti. Rozhodovat bude termín, ve kterém bude žádost na město prostřednictvím podatelny nebo datovou schránkou zaslána. Zájemce první v pořadí bude kontaktován pracovníky hradeckého útulku, aby poskytl součinnost do tří dnů. Pokud to nebude možné, bude osloven další zájemce v pořadí,“ vysvětluje postup vedoucí oddělení správy nebytových prostor a veřejných statků z odboru majetku Lucie Hartmanová.

Zájemci o psy mohou zvířata vybírat pouze dle dostupných fotografií. „Bohužel nebudeme schopni všem poskytnout detailní informace o tom, kolik který pes váží nebo jak je velký a další podobné informace. Jsme samozřejmě schopni sdělit, jakého jsou psi pohlaví. Ve všech případech se navíc jedná o křížence, neručíme za rasu ani za povahu psů. Každý zájemce o osvojení zvířete by si měl také uvědomit, že tito psi byli poměrně dlouho v nestandartních podmínkách a vyžadují proto trpělivost a péči,“ doplňuje Hartmanová.

Nabídka pejsků je ZDE.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
10.9.2021 19:45
Jana Honzíková (neregistrovaný)
psi z množírny
Psala jsem Vám když jsem věděla že byly odebrány zemřel mi pes bylo mu 15let a nemohu se smířit že tu není jsem duchodce a měla jsem z utulku psa bzl moc hodný dnes má vnučka z utulku čivavu z Kozlu byl taky z množírny má se moc dobře spí z vnučkou kdyby Vám psík zustal mám velký zájem jsem po onkologický operaci a je mi po Adámkovi smutnou děkuji JHonzíková

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zastupitelé dnes budou rozhodovat i o sedmdesáti psech z městského útulku

Do hradeckého městského útulku pro opuštěná zvířata bylo v říjnu umístěno do předběžné náhradní péče zhruba sedm desítek psů, které na pokyn Krajské veterinární správy v součinnosti s Policií ČR zajistil Odbor životního prostředí magistrátu města. Na město a do útulku poté…
Čtěte více

Městský útulek vyhlásil stop stav. Zaplnilo ho na 70 pejsků z množírny

Do hradeckého útulku u Lesního hřbitova bylo v minulém týdnu přemístěno sedm desítek psů různých plemen především malého vzrůstu. Policisté totiž spolu s veterináři zasahovali v soukromé množírně nedaleko Hradce Králové. Kapacita zařízení je nedostačující, proto musel…
Čtěte více

Zveme: V Hradci uvidíte během svátků živý betlém i Dětskou vánoční hru

Štědrý den i oba vánoční svátky budou v Hradci Králové nabité zajímavými akcemi. Ve Svinarech uvidíte betlém se zvířaty, otevře se dřevěný kostelík v Jiráskových sadech a také rozhledna ve Vysoké nad Labem. Rodiny mohou putovat za jesličkami od Biřičky, nadšenci poběží udělat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme