Derby s Pardubicemi Votroci zvládli a vyhráli 1:0.

11. kolo druhé fotbalové ligy mělo na programu východočeské derby. Hradec Králové hostil Pardubice. Střetnutí nabídlo oproti zažitým zvyklostem dvě změny. Kdysi atraktiní duel, na který mířily pravidelně tisíce fanoušků z obou měst, se bohužel musel obejít se slabší návštěvou. Díky nepřízni počasí a přímému televiznímu přenosu na zápas zavítali hlavně skalní fanoušci obou týmů. Druhou změnou je fakt, že pod malšovickými lízátky byli favoritem hosté z města perníku. Pardubičtí s přehledem kralují druholigové tabulce. Z deseti odehraných zápasů osmkrát zvítězili a dvakrát remízovali a jsou po právu v čele. Votroci sice nepředvádějí také špatné výkony, ale minulý zápas prohráli v Brně a ze čtvrtého místa se na Pardubice před zápasem dívali z osmibodovým odstupem. Zatímco hosté by i po prohře zůstali lídrem, případná bodová ztráta by pro Hradec znamenala i ztrátu kontaktu s čelními pozicemi, která by se jen obtížně doháněla.

Utkání mělo ze začátku spád. Hosté už ve 3. minutě zahrávali Tomlem přímý kop, který byť ze střední vzdálenosti a ne příliš přesný, dokázal vyvolat před hradeckou brankou, pořádný rozruch. Na druhé straně po chybě obránců Pardubic se do velkého vápna prokličkoval Vlkanova, ale neměl dost klidu na zakončení.
Hosté měli míč více pod kontrolou a hrálo se převážně na polovině Hradce, byl to však domácí tým, který šel do vedení. Ve 13. minutě nejprve zahrával přímý kop Leibl a míč odvrátil Jeřábek na roh. Ten následně rozehrál Vlkanova, nejvýše vyskočil Martinec a tvrdou hlavičkou pod břevno poslal míč za záda pardubického brankáře Šmída - 1:0.
O pět minut později se opět po standardní situaci dostal do slibné situace domácí Kvída, ale z hranice malého vápna pálil jen do dobře postaveného Šmída.
Poté hra upadla do oboustranného průměru. Pardubice se snažily o vyrovnání, ale Hradec pozorně bránil a nepustil svého soupeře na dostřel Ottmarovy branky. Největší příležitost tak měli hosté v 35. minutě, kdy po faulu Čecha zahrávali přímý kop, ale Čelůstka mířil mimo.
V závěru prvního poločasu ještě zahrozil Hradec, ale Vlkanovovu střelu bez přípravy Šmíd bez větších obtíží lapil.

Výsledek prvního poločasu dával tušit, že Pardubice se v druhém dějství budou tlačit dopředu ve snaze zkorigovat nepříznivý výsledek. Dlouho však této situaci nic nenasvědčovalo. Červenobílí sice měli míč častěji pod kontrolou, ale rozhodně nebyli nebezpeční. Jedinou vážnější příležitostí byla hlavička Zifčáka, pardubický hráč však v těžké pozici mířil mimo brankovou konstrukci. A to bylo na dlouhou dobu prakticky vše, co hosté předvedli. A protože domácí celek neměl potřebu hnát se za útočením, probíhala hra především ve středu hřiště bez větších závarů.

Zajímavé okamžiky přišly až v závěrečné desetiminutovce. V 81. minutě se hezky uvolnil hradecký odchovanec v pardubických službách Pavel Černý, nahrál do běhu Jeřábkovi, ale ten z hranice velkého vápna mířil nad Ottmarovu branku.
O tři minuty později předvedl zase hezkou individuální akci hradecký Vlkanova, který po rychlém průniku dokázal obejít dva hráče a nebezpečně vystřelit, ale Šmíd byl pozorný a míč vyrazil.
V 86. minutě nebezpečně centroval před hradeckou brankou Solil, Ottmar však špičkou nohy dokázal na poslední chvíli vyrazit.
Největší tutovku a prakticky nejzásadnější šanci na vyrovnání měli hosté v 89. minutě. Čelůstka se dostal za hradeckou obranu, ale sám tváří v tvář se nedokázal prosadit a trefil jen hlavu hradeckého gólmana.

Tato neproměněná šance prakticky rozhodla o tom, že tři body zůstávají pod Bílou věží a Pardubice si připisují první porážku v letošní sezóně.